Senzace! VSK je v osmifinále

Staré Město Sport 25 / 10 / 2011

O prvotřídní senzaci se postarali prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město, kteří ve druhém kole Českého poháru srazili hřebínek extraligovému ČZU Praha a postoupili mezi nejlepších dvanáct týmů v zemi!
STARÉ MĚSTO - ČZU Praha 3:0
Staroměstští se od prvního míče prezentovali extrémním nasazením, kterým soupeře dokonale odzbrojili. Hlavně zásluhou výborných bloků si v prvním setu získali až pětibodový náskok (18:13), o který se však vlastními chybami připravili. Pražané se totiž dotáhli až na rozdíl jediného bodu (22:21). Koncovku však domácí zvládli na jedničku. I když za stavu 24:22 ještě promrhali dva setboly, třetí už proměnili po úspěšném jednobloku  Kamlera. Dramatický byl i druhý set, v jehož úvodu domácí vedli 7:4, ale po chybách bylo srovnáno. Na to reagoval střídáním kouč Petr Karabec, který usadil na lavičku Ermana a na palubovku poslal juniora Vašíčka, jehož výborný servis, precizní přihrávka a tvrdý útok přispěly ke stabilizaci výkonu. V závěru tak měli borci VSK tři setboly (24:21) a poslední využili. Do třetí sady vykročili lépe hosté, kteří šli do vedení 6:2, jenže pak už tahali za kratší konec. Kment a spol. se pevně chopili otěží, utekli na 18:14 a náskok už si v koncovce bez větších problémů pohlídali. Jejich dalším soupeřem bude extraligové Ústí nad Labem. Sety 24, 23, 20.
STARÉ MĚSTO: Kment, Kamler, Koláček, Skyba, Paták, Erman, Špalek, Vašíček, Gurský, Karabec.

autor: PETR STRAKA