Senzace! VSK skalpoval šampiona

Staré Město Sport 31 / 12 / 2012

O pořádný šok se na závěr roku 2012 postarali extraligoví volejbalisté VSK Staré Město, kteří na domácí palubovce doslova sestřelili úřadujícího českého šampiona a účastníka evropských soutěží České Budějovice! Jihočechům nedarovali ani set a připsali si na konto druhé senzační vítězství za tři body.

St. Město - Č. Budějovice 3:0
Nabitý kádr Jihočechů v čele s bývalými reprezentanty Zapletalem, Novotným, Pláteníkem a současnými členy širšího reprezentačního kádru Machem, Habrem a Filou a reprezentantem Venezuely Rojasem byl jasným favoritem. Ale zázraky se občas dějí...
Staroměstští s obrovským nasazením podloženým obětavostí při zákrocích v poli, téměř bezchybným výkonem v útoku a neprodyšnými bloky soupeře strčili do kapsy. Od začátku měli navrch, postupně vedli 10:5 a dospěli k pěti setbolům za stavu 24:19. Dva ještě hosté odvrátili, ale třetí už domácí proměnili. Kouč Jihočechů a bývalý reprezentační trenér Jan Svoboda stále míchal sestavou, což se ve druhém setu projevilo náporem hostů a jejich vedením 10:6. Ještě v koncovce Kment a spol. ztráceli 18:20, ale v jednom postavení výbornou obranou na síti a obětavostí v poli otočili na 22:20. A set si už pohlídali, když za stavu 24:22 proměnili hned první setbol zásluhou smečovaného servisu střídajícího Maděry.
Obrovská euforie a nadšení fanoušci hnali domácí borce od začátku třetí sady k senzačnímu výsledku. Svěřenci kouče Petra Karabce v polovině setu vedli 12:6 a náskok dotáhli až k mečbolu za stavu 24:19. Hostující Fila koncovku ještě zdramatizoval nechytatelným smečovaným servisem, ale nakonec zápas ukončil nejvíce bodující hráč VSK Vašíček, který vytloukl bloky. A senzace byla na světě! Sety 21, 22, 22.
STARÉ MĚSTO: Kamler, Vašíček, Koláček, Kment, Erman, Sedláček, libero Salava, střídali Maděra a Paták.