Senzaci podtrhl „Tomba“

Uherský Brod Sport 05 / 11 / 2018

O pořádnou senzaci se postaraly divizní fotbalistky ČSK Uherský Brod, které vyplenily tvrz dosud neporaženého lídra z Brumova! Domácí klub přitom vsadil na azyl ve Valašských Kloboukách místo tradiční umělé trávy, na které se tým od Olšavy cítí jako ryba ve vodě. Ale i tak pohořel…
Brumov - UH. BROD 0:2
„Umělá tráva nám vyhovuje, celý rok na ní trénujeme i hrajeme. Ale změna holky nezaskočila, naopak je vybudila k maximálnímu výkonu,“ usmíval se spokojený Jan Gazdík, kouč Uherského Brodu. Jeho výběr vycházel ze zabezpečené obrany a sázel na brejky. Když brumovské výpady ztroskotávaly na organizované obraně, udeřilo na druhé straně. Po přihrávce Kovaříkové se trefila k tyči Dufková. Inkasovaný gól otřásl se sebevědomím Brumova, znervózněl a chyboval při rozehrávce. Broďanky byly naopak trpělivé a dočkaly se v 77. minutě, ve které se nadechla k parádnímu slalomu a la Alberto Tomba Kovaříková, aby udělala kličku i brankářce a zavěsila do opuštěné brány. „Soupeři jsme vnutili naši hru, v koncovce byli efektivnější a hlavně jsme hráli jako tým, což nakonec rozhodlo o tříbodovém exportu,“ uvedl Gazdík. Branky: Dufková, Kovaříková. Poločas 0:1.
UH. BROD: Hladíková - L. Kučerová, Chovancová, Dvořáková, Vidová - Jurčová, Eliášová, Dufková, Chvilíčková - Kovaříková, Úrichová, střídala Kročilová.