Senzaci řídila Sotáková

Sport 13 / 09 / 2010

Žádné krotké ovečky, ale nenasytné vlčice! Tak vlétly na druholigovou scénu házenkářky Vlčnova. Premiéru si totiž osladily senzačním vítězstvím na palubovce obhájkyň bronzových medailí z Karviné. Hvězdou zápasu byla spojka Nikola Sotáková.
Karviná - Vlčnov 26:28 (14:18)
Zaplněná sportovní hala Baníku byla od prvních minut jako opařená, nováček z Vlčnova totiž v páté minutě vedl 5:2 a v jedenácté už dokonce 12:5! Ze studně sprchy se Severomoravanky těžko otřepávaly, ale do přestávky ukrojily z manka aspoň tři góly. Po změně stran Karviná ještě přidala, vysunula obranu a vrátila se do zápasu. Ve 46. minutě na ukazateli skóre svítily čtyři dvojky. Jenže dramatickou zápletku odmítla nejlepší hráčka a střelkyně zápasu Nikola Sotáková, která dvěma slepenými góly strhla vedení na stranu Vlčnova. Svěřenky Radmila Schneidera už si pak historicky první druholigové vítězství vzít nenechaly, byť dohrávaly bez „červené“ Veroniky Frontové. „Holky zaslouží absolutorium, jen potvrdily, že pohárový výsledek z Kunovic nebyl náhodný. Není divu, že měly z vítězství nelíčenou radost,“ komentoval triumf Schneider.
Sedmičky: 8/5:5/3, vyloučení 4:7, ČK V. Frontová.
VLČNOV: Polášková - Mlýnková 4, Nevařilová, Uherková 1, Solařová, Míšková, Čumíčková 1, Sotáková 10, M. Frontová 4/1, V. Frontová 5/1, Rašková 3/1, Tykalová.