Série porážek pokračuje

Staré Město Sport 19 / 11 / 2008

Prvoligovým volejbalistům VSK Staré Město přestávky v rozjeté soutěži vůbec nesvědčí. Brilantní forma a herní pohoda z úvodu sezony je fuč. Kamler a spol. nezvládli zápas v Poštorné ani na palubovce Brna B, kde dokonce neuhráli ani set a v tabulce se propadli až na šesté místo.

Poštorná - Staré Město 3:2 (-19, 23, -21, 20, 12)
Družstvo místo nemocného trenéra Vrobela koučoval Dosoudil, který měl k dispozici již uzdraveného smečaře Špalka. Dále hráli Kamler, Pecháček, Herich, Kment a Erman, na liberu Košík. V úvodu zápasu zkušenější celek VSK využil nejistoty domácích v koncovce a výbornými bloky získal 1. sadu. Také ve 2. setu měli hosté mírně navrch a průběžně si udržovali dvoubodové vedení. V koncovce však chybovali a domácí otočili na 23:21. Hosté ještě srovnali, ale závěr lépe zvládli domácí. Ve třetím setu opět výrazně dominovali hráči ze Širůchu a bez velkých problémů se ujali vedení 2:1. Řada nepřesností na přihrávce a následných chyb v útoku hráčů VSK přinesla domácím rozhodující náskok 23:17 a hosté po řadě změn v sestavě, postupně Maděra, Gurský a Hýsek jen korigovali. Rozhodující tie-break byl velmi vyrovnaný až do stavu 11:11. Domácí pak útokem získali dvanáctý bod, následně se hráči VSK cítili poškozeni výrokem rozhodčího, který domácím odpustil nečistě zahraný míč. Po další chybě hostů měli domácí mečbol 14:11 a zápas s favoritem dotáhli k vítězství.

Brno B - Staré Město 3:0 (20, 22, 14)
Mužstvo opět koučoval Dosoudil, který postavil páteční sestavu s jedinou změnou. Na nahrávce začal Gurský. Úvodní set v podstatě rozhodoval kvalitnější servis domácích a větší údernost smečařů. Borci ze Širůchu se po celý průběh setu nedostali do hry a sadu ztratili. Mnohem vyrovnanější druhý set, když hosté střídali nahrávače Kamlera za Gurského, přinesl určitou šanci na vyrovnání stavu, ale chyby hráčů v koncovce a malý důraz v útoku nakonec přinesly úspěch domácím. Kouč Dosoudil následně zamíchal sestavou, na hřišti se postupně objevili všichni hráči z lavičky včetně blokaře Pospíšila, ale především psychická deka rozhodla, že mužstvo se již nezvedlo a zápas odevzdalo.