Sérii neuťal ani kanonýr Habarta

Uherské Hradiště Sport 05 / 11 / 2009

Házenkáři Uherského Hradiště už pošesté za sebou prohráli, naposledy dokonce dvakrát doma

Házenkáři Uherského Hradiště jdou ruku v ruce s bídou, ve Středomoravské lize se dvakrát představili doma, ale ani jednou nebodovali. O jejich páté a šesté porážce v řadě pokaždé rozhodla závěrečná pasáž zápasu. Nelichotivou šňůru nepřestřihl ani kanonýr Dominik Habarta.

Uh. Hradiště - Bystřice p/Host. B 27:35 (14:17)
Druhý tým tabulky byl pro Hradišťské v předehrávce 11. kola příliš velkým soustem, opět si tak prodloužili čekání na výhru, od kterého už pomalu vystáli důlek... Úvod přitom napovídal něčemu jinému. „Oproti předchozím utkáním jsme nezaspali v úvodu a začali dobře,“ těšilo Jaromíra Prokopa, člena družstva. Radost však záhy pominula, když ve třinácté minutě hosté odskočili na 4:7. „Ještě jsme vyrovnali na 10:10, ale poté nastal zlom, neudrželi jsme krok a podřízli si větev vlastními technickými chybami,“ posteskl si Prokop, který do druhé půle nenastoupil kvůli zranění. Velká snaha domácích o zvrat ovoce nepřinesla, přestože Dominik Habarta i přes osobní obranu pálil jako u Verdunu. Naději definitivně zhasla šestibranková šňůra Valachů.
UH. HRADIŠTĚ: Šimůnek - Polešovský, Babáček 7, Svoboda 2, Vaněk 3/2, Nikl, Prokop, Čechmánek 1, Kužela, Růžička 6, D. Habarta 9.
Uh. Hradiště - Uničov B 25:26 (12:12)
Jak je důležitá jedna vteřina, si Hradišťané na dlouhou dobu zapamatují a na duel s Uničovem budou neradi vzpomínat. V něm jim totiž bod utekl mezi prsty. Ve vyrovnaném boji se družstva střídala ve vedení a v poločase se rozešla smírně. Po obrátce si domácí vybrali slabou chvilku a hosté odskočili o dva zásahy. Hradišťští v čele s desetibrankovým Habartou dosáhli shody, avšak vyhořeli v závěru. „Nezvládli jsme konec. V poslední minutě jsme měli šanci rozhodnout, ale neproměnili jsme a soupeř docílil výhry v poslední sekundě,“ přibližuje osudný okamžik Prokop.
Uh. Hradiště: Šimůnek - Babáček 1, Svoboda, Hospodářský, Nikl, Vaněk 9, Vacula 1, Čechmánek, Habarta 10, Karafiát 4, Polešovský.

autor: hor, jp