Sérii porážek utnuli v dvojnásobném prodloužení

Kunovice Sport 19 / 04 / 2012

Oslabení softbalisté Kunovic na prahu sezony nezklamali

Jedno jediné vítězství ukořistili na prahu nové sezony extraligoví softbalisté Snails Kunovice. Černý víkend odvrátili až v odvetném vystoupení na hřišti pražského Tempa, kde zvítězili až po druhém prodloužení 6:5.
Radotín  - Kunovice 11:1
Šneci vystrčili růžky jako první, ale z vedení se radovali jen krátce. Ještě v dohrávce první směny Pražané kormidlem zápasu otočili a pak už jasně kralovali, když na nadhozu řádil reprezentant Jaroslav Brenik. „Držel nás zkrátka a byl hlavním strůjcem vítězství domácích,“ uhodil hřebíček na hlavičku Milan Zedník, prodloužená ruka kouče Beránka. Zápas nakonec skončil už po čtvrté směně rozdílem.
Radotín - Kunovice 12:11
Do odvety Radotín poslal do hry druhého nadhazovače a nestačil se divit. Po první směně prohrávali 1:4, po třetí 3:9... a na nadhoz se vrátil reprezentant Brenik, který nápor šneků zastavil. „Po rošádě se bohužel karta obrátila. Radotín v páté směně snížil na rozdíl jednoho doběhu a v šesté už na ukazateli skóre svítily dvě desítky,“ komentoval otočku Rostislav Klimánek, zkušený catcher týmu. V poslední směně pak domácí udělali dva doběhy a Kunovičtí pouze jeden... „Škoda, chyběl nám i kousek štěstí,“ litoval Klimánek.
Tempo Praha - Kunovice 5:2
Kunovičtí sice hned v první směně nezabránili dvěma doběhům Tempa,  ale ve třetí srovnali. To však bylo všechno. „Zlom přišel v šesté směně, kdy soupeř po dlouhém odpalu do zadního pole udělal další dva doběhy,“ konstatoval Zedník.
Tempo Praha - Kunovice 5:6
Až do dohrávky poslední směny vedli 3:1, ale pak si domácí vynutili dvěma doběhy prodloužení. O vítězi nakonec rozhodlo až prodloužení číslo dvě, ve kterém Kunovice po odpalu Jury a následné chybě domácích v poli stáhly domů dva body. A Pražané už pouze korigovali... „Všech devět směn výborně odházel Broňa Kratochvíl, na pálce válel Tabaček a pochvalu zaslouží i ostatní mladíci, kteří se předvedli ve výborném světle. Hlavně v poli předvedli zákroky na hranici chytatelnosti,“ shodli se Klimánek se Zedníkem.
KUNOVICE: Beránek, Kratochvíl, Fecko, Klimánek, Taft, Bárta, Tabaček, Kolůch, Blaha, Jura, Zedník, Tenk