Šest medailí plavkyně Galuškové

Uherské Hradiště Sport 21 / 05 / 2014

Trojlístek plavkyň Slovácké Slavie Uherské Hradiště se vrátil z Oblastních přeborů žactva v Prostějově se vztyčenou hlavou. Největší hvězdou byla nejzkušenější Andrea Galušková, která vybojovala šest cenných kovů (0-4-2).
„Andrea proměnila všechny starty v medaile, bohužel na vytouženou zlatou nedosáhla,“ posteskl si trošičku Jiří Vašica, předseda plaveckého oddílu. Galušková doplavala druhá na tratích 100 a 200 m prsa, 100 a 200 polohový závod a získala dvě třetí místa na stovce motýlek a volný způsob.
Zbylé dvě vyslankyně Andrea Zapletalová a devítiletá Aneta Mazurová zůstaly bez medaile.
Nejlepšího výsledku dosáhly obě na trati 50 m znak, kdy obsadily sedmé, respektive páté místo. V dalších startech se už nevešly do nejlepší desítky.

autor: ceh, jv