Šest věnců domácím jezdcům

Staré Město Sport 06 / 05 / 2015

Třináctý ročník Slováckého okruhu O cenu Bohumila Kováře je minulostí. Po dva dny se na silnicích Starého Města proháněli motocykloví závodníci v rámci závodu historických motocyklů Mistrovství ČR třídy Klasik, jízd pravidelnosti sidecarů, závodu Mistrovství ČR supermono a Poháru přírodních okruhů do 125 GP, SP do 250 GP SP a TWIN.
Ve dvanácti vypsaných kategoriích bylo při technické přejímce převzato k závodu 215 startujících z Česka, Německa, Švédska, Slovinska, Švýcarska, Rakouska a Slovenska.
Do hlavního závodu se pak kvalifikovalo celkem 174 startujících Z domácích jezdců se nejvíce dařilo Karlu Matušovi mladšímu, který zvítězil ve třídě Klasik do 500 ccm a dojel druhý ve třídě volný Pohár do 250 ccm, kde ho porazil Pavel Navrátil. Dařilo se i Karlu Kalinovi, který si dojel pro druhé místo v seriálu MČR Supermono. Ze stříbrných věnců se radovala i posádka sajdy Karel Rýdlo s Martinou Janošcovou a Michal Šlezar v Poháru do 250 ccm.
I přes nepříznivou předpověď proběhly sobotní tréninky téměř za ideálního počasí. Došlo i k několika pádům bez vážnějších zranění. Nedělní závod už provázelo mírné mrholení, přesto závod zhlédlo hodně spokojených diváků, pro které organizátoři připravili i doprovodný program v podobě výstavy veteránů na náměstí Velké Moravy. Hned první závod Klasiků do 175 a 250 ccm po dvou kolech zastavil pád Milana Padyšáka, který nedobrzdil zatáčku z obchvatu směrem ke kruhovému objezdu. Sanitka ho tak musela se zlomeninou klíční kosti odvézt do nemocnice.
Letos velmi opět výrazným způsobem dominoval celému závodu Michal Dokoupil, který zajel nejrychlejší čas 1:42.120 min/kolo a v neděli pak v závěrečné vrcholné jízdě nedal nikomu šanci a zvítězil zcela jasně způsobem start-cíl průměrnou rychlostí 146 km/h a vytvořil tak nový rychlostní rekord závodního okruhu.