Šest zlatých skvělé Michalčíkové

Uherský Brod Sport 04 / 06 / 2013

Plavci Spartaku Uh. Brod mají za sebou úspěšné krajské závody ve Zlíně (ročník 2002 a mladší) a Prostějově (2002 až 2005), ve kterých vybojovali 22 medailí (7-9-6). Největší podíl na medailové žni měla Štěpánka Michalčíková, která v městě obuvi získala šest zlatých a stala se šestinásobnou krajskou přebornicí.
„Štěpánka proměnila každý start ve vítězství, na tratích 200 metrů polohový závod, volný způsob a na poloviční trati prsa a volný způsob dokonce vytvořila nový oddílový rekord,“ prozradila Renata Krůželová z uherskobrodského plaveckého klubu. Pocit krajské přebornice si pak ještě vychutnávala Barbora Březinová, která byla nejrychlejší na trati 400 m volný způsob. A navrch přidala dvě stříbrné na poloviční trati a 50 m motýl.
Zbylé medailové výsledky, Šárka Kadlecová - 3. na 100 m znak, 100 a 200 m prsa, Aneta Svozilová (9 let) - 2. na 50 m znak, 3. na 100 znak. Brodská štafeta pak přidala dvě stříbrné medaile. „Žaneta Žáčková zůstala těsně pod stupni vítězů a Jana Mošťková s Veronikou Hanáčkovou si odbyly premiéru na velkých závodech. Jana si přesto vylepšila osobní rekordy a v závodě na 50 m prsa skončila pátá,“ doplnila Krůželová.
Starší plavci (11 až 14 let) byli vidět na krajských závodech v Prostějově, byť na nejvyšší stupeň nevystoupili. Nejvíce medailí si odvezl Cyril Dvořák, druhý na 200 m motýl a 400 m polohový závod (oddílový rekord) a třetí na 200 m znak. Jakub Svozil si připsal stříbrný double (100 a 200 m prsa), třetí byl na prsařské dvoustovce Pavel Hájek, který pak ještě získal třetí místo stometrové polohovce. Tomáš Jurák sice skončil bez medaile, ale hned několikrát přepisoval oddílové tabulky. Nový rekord vytvořil na 150, 200 a 800 m volný způsob, Jediná zástupkyně dívek Lenka Lukašíková doplavala čtvrtá na 200 m znak.

autor: ceh, kru