Šest zlatých „Vlčí smečky“

Uherské Hradiště Sport 15 / 02 / 2017

Vlčí smečka je postrachem Moravy! Atleti Slovácké Slavie Uh. Hradiště, členové trenérské skupiny Jaroslava Vlčka, na mistrovství Moravy a Slezska v Ostravě vybojovali 12 medailí, včetně šesti zlatých! Trojnásobnou šampionkou se stala Kateřina Vávrová, dva tituly přidal David Cesar a jeden Zdeněk Stromšík, který však stále marně čeká na splnění limitu pro halové mistrovství Evropy v Bělehradě.
Na severu Moravy se představila kompletní Vlčí smečka v nabité konkurenci prokázala, že patří mezi špičkové moravské oddíly. „Šest zlatých, 4 stříbrných, 2 bronzových medailí a navrch 7 osobních rekordů. To je úctyhodná bilance,“ usmívá se spokojený kouč Vlček.Největší hvězdou výpravy od řeky Moravy byla osmnáctiletá Kateřina Vávrová, která se před zraky přítele a táty vybičovala k nejlepšímu vystoupení dosavadní halové sezony.
Na krk si pověsila tři zlaté medaile, pro které si vždy doběhla v novém osobním, respektive oddílovém rekordu! 60 m vyhrála časem 7,61 s., 200 m časem 24,55 s. Ve štafetě 4x200 metrů coby finišmanka pokořila oddílový rekord časem 1:46,25 minuty.
„V individuálních disciplínách byla Kačka bezkonkurenční, krok s ní držela jen o rok mladší týmová parťačka Štěpánka Kolářová, která doběhla vždy druhá. Čas z dvoustovky ji katapultovall do čela českých juniorských tabulek, v Evropě se posunula do nejlepší dvacítky,“ komentoval výkony drobné sprinterky Vlček, kterého ohromil i výkon Davida Cesara na 400 m. V cílové rovince totiž přeletěl kolem tradičního soupeře na moravských oválech Martina Juránka, který letos běžel už 48,91 s. Student stavební techniky brněnské univerzity vyhrál novým halovým osobákem 49,46 s.
„Jeho výkon byl obdivuhodný, zvlášť když kvůli studijním povinostem vynechal prosincové soustředění a netrénoval v hale,“ smekl Vlček. Druhý titul Cesar získal v dresu vítkovické štafety.
Zdeněk Stromšík absolvoval „jen“ sprint na 60 m a opět prokázal stabilní výkonnost, když vyhrál časem 6,74 s. „Škoda, že znovu malinko zaspal na startu, jinak jsme možná byli svědky splnění limitu na halové mistrovství Evropy. Zaostal za ním o nicotných pět setin sekundy,“ posteskl si zkušený kouč.
Čerstvě osmnáctiletá Štěpánka Kolářová vybojovala dva tituly vicemistryně, když na 60 i 200 m vždy nestačila jen na Vávrovou (7,88 s. a 25,52 s.). Zlaté medaile se dočkala ve štafetě na 4x200 metrů.  Jan Vácha si po diskvalifikaci za předčasné vyběhnutí na šedesátce spravil náladu 4. místem v běhu na 200 metrů (22,75 s.) a stříbrem ze štafety na 4x200 metrů.
O moravské tituly bojovaly i žákyně, nejmladší členky Vlčí smečky. Adriana Fornůsková doběhla třetí na 60 m (8,16 s.), čtvrtá na 150 m (20,05 s.), Tereza Sklenářová byla pátá v dálce (499 cm) a společně s Barborou Jelínkovou a Annou Krchňáčkovou získaly stříbrnou medaili ve štafetě na 4x200 metrů, když cílem proběhly v novém oddílovém rekordu 1:52,25 minuty.