Sesterský duel vyzněl pro Kristýnu

Veselí nad Moravou Sport 15 / 01 / 2013

Souboj sester Salčákových z Uherského Hradiště byl jedním z nábojů derby interligových házenkářek Veselí nad Moravou a Zlína. Z vítězství se nakonec radovala starší Kristýna, která tak podle sázky uzavřené se sestrou Martinou, hájící barvy Zlína, nemusí měsíc umývat nádobí. O triumfu Veselí bylo jasno už do přestávky.

Veselí n/M. - Zlín 33:26
Veselanky vedly už ve čtvrté minutě 5:0 a hostující kouč sáhl k oddechovému času. Ale ani jeho domluva obraz hry nezměnila, nápor domácích pokračoval a v 9. minutě už na ukazateli skóre svítil stav 10:1! Až pak Veselí povolilo a drželo si až do přestávky zhruba stejný náskok. Po změně stran však Fleková a spol. odskočily na rozdíl 13 branek (25:12) a bez větších problémů si dokráčely pro další dva body. „Holky zahrály neskutečně takticky a navíc jim vyšlo vše, na co sáhly. Ve druhém poločase jsem už experimentoval se sestavou, takže beru snížení náskoku na sebe,“ prohlásil po zápase Pavol Jano, kouč Veselí.
Sedmičky 2/2:0, vyloučení 5:3 (ČK Tomečková z Veselí za tři vyloučení). Rozhodčí Bečička, Horák, 350 diváků. Poločas 22:11.
VESELÍ: Vyhlídalová, Zvoničová, Nejezchlebová - Rajnohová 6, Kratochvílová, Jagošová, Drotárová 2, Štěrbová 4, Jandásková 1, Vinklárková, Viniatynská 1, Tomečková 3/1, Chmelařová 6, Fleková 2, Kočí 1, Salčáková 7/1.