Šestikilák vyhrála Antošová a Plocek

Uherské Hradiště Sport 15 / 10 / 2014

Čtyři sta závodníků bojovalo na řece Moravě o 20 sad medailí

Až na olympijské medailisty Ondřeje Synka a Miroslavu Knapkovou se na řece Moravě představila kompletní veslařská reprezentační špička. Hradišťský šestikilák, který se poprvé jel v rámci celorepublikového testování výkonnosti reprezentace od dorostenců po dospělé, přilákal skoro 400 závodníků, kteří bojovali o dvacet sad medailí.
„I když se všichni trošku obávali, jestli organizaci tak náročného závodu zvládneme, všechno vyšlo úplně skvěle. Ani nestíháme číst pochvalné zprávy ze všech koutů republiky,“ svěřila se Michaela Tomaštíková, předsedkyně uherskohradišťského klubu VK Morávia, kterému velké organizační soustu nezaskočilo. A tak je více než pravděpodobné, že za rok si dají česká veslařská esa v Uherském Hradišti dostaveníčko znovu. „Když bude zájem svazu i klubů, nevidím v tom problém. Věřím, že jsme založili tradici,“ přeje si Tomaštíková.
Trať z Babic přes Huštěnovice až po hradišťské gymnázium absolvovalo 395 závodníků z českých, moravských i slovenských klubů. Z české špičky chyběli jen Synek s Knapkovou, kteří si po náročné sezoně užívají zasloužené dovolené.
V ženách se tak radovala Lenka Antošová z pražské Slavie (23:48,0 min.), po Knapkové druhá nejlepší česká skifařka. Závod skifařů vyhrál hradišťský odchovanec Michal Plocek (21:56,7 min.), úřadující mistr světa do 23 let, který aktuálně hájí barvy pražské Dukly. Pátý s odstupem 51 sekund dojel další domácí odchovanec Vojtěch Řimák, dnes rovněž skifař Dukly.
VK Morávia měl na startu čtyři želízka. Nejlepšího výsledku dosáhla předsedkyně Michaela Tomaštíková, která v ženách dojela šestá ze ztrátou 84 sekund na vítěznou Antošovou. Dorostenec Radim Doležal byl osmnáctý, junior Martin Tomaštík (na snímku) jedenadvacátý a juniorka Karolína Teimerová sedmadvacátá. „Výsledky odpovídají očekávání, medailové ambice nikdo neměl,“ poznamenala Tomaštíková.