Sestry Studničkovy třikrát na bedně

Ostrožská Nová Ves Sport 26 / 09 / 2021

Sestry Klára a Tereza Studničkovy z TJ Ostrožská Nová Ves byly nejpilnějšími sběratelkami medailí na mistrovství republiky na 5 kilometrů v rychlostní kanoistice, náhradním závodě Českého poháru mládeže. Jeho dějištěm byl Petrův palouk u Pastvinské přehrady a okolní vody. Novoveská výprava čítala tří desítky jmen.

Sestry Studničkovy vystoupaly na stupně vítězů hned třikrát. Šestnáctiletá olympijská naděje Klára si nejdříve dopádlovala pro stříbro na singlkanoi, když za přerovskou Janáčkovou zaostala o devět sekund. Umístění si zopakovala se Simonou Andrýskovou na deblkanoi, když je od mistrovského titulu, který ukořistily Břízová se Šímovou ze Žamberka, dělilo deset sekund. Dvanáctiletá benjamínka Tereza Studničková byla třetí ve vloženém závodě minikajaků na dva kilometry, v němž startovalo 26 závodnic, včetně dalších dvou děvčat ze Slovácka - Emy Vymazalové (6. místo) a Kláry Stloukalové (21.).

Nejdramatičtější dojezd se šťastným koncem servíroval fanouškům žákovský deblkajak Štěpán Janoška, Dalimil Knotek. „V devětatřicetičlenném startovním poli odrazili finiš posádky USK Praha a s minimálním náskokem šest desetin sekundy vybojovali bronzovou medaili. Po letním titulu ze čtyřkajaku si tak připsali další významný úspěch,“ uvedl Vít Pjajčík, předseda a trenér novoveského oddílu kanoistiky. Dvacátí dojeli Matyáš Galuška s Vojtěchem Tischerem. „Jan Trojek si deblovou premiéru se zbraslavským Jechem prožili po zvrhnutí na člunu vodní záchrany,“ doplnil Pjajčík.

Bronz ještě uzmul sedmnáctiletý Jan Pavlíček, startující v juniorské deblkánoi s plzeňským Fojtíkem.

Zbylé vybrané výsledky, junioři: 5. Jan Pavlíček (c1), dorostenci: 7. Richard Podráský, žáci: 5. Daniel Knotek, Lukáš Zálešák (C2), 6. Daniel Knotek (C1), Vojtěch Tischer (K1), Ondřej Zalubil (C1), 7. Lukáš Zálešák (C1), benjamínky A: 4. Ema Vymazalová (K2).

autor: vp, ceh