Sestupová lavina zatím nehrozí

Sestupová lavina zatím nehrozí
Slovácko Sport 12 / 06 / 2014

Fotbalové soutěže jsou v cílové rovince. Týmy Uherskohradišťska však mají relativně klidné spaní. Utržení sestupové laviny totiž nehrozí. Aspoň zatím. Kolo před koncem to vypadá, že padáka dostanou jen nejslabší. O poprask se však může postarat případný divizní krach Napajedel, Otrokovic, Valašského Meziříčí nebo Uherského Brodu.
Kdyby sezona skončila po víkendových zápasech, ani jeden ze sestupujících z divize E a D by nezamířil do zlínského krajského přeboru. Ze všech soutěží pod hlavičku KFS Zlín by tak zmizel jen nejhorší mančaft. Už ani svěcená voda nezachrání od pádu do I. B třídy Ořechov a do okresního přeboru Ostrožskou Lhotu, jejich ztráta už je totiž nedostižitelná.
V soutěžích pod křídly OFS UH je o sestupujících víceméně jasno. Samozřejmě za předpokladu, že se nezmění situace v divizích. Okresní přebor s jistotou opouštějí Bánov a Mařatice, okresní soutěž sk. A Jankovice. V „béčku“ je zatím poslední Bystřice p/Lop.
Právo postupu si zajistí vždy jen vítězové všech soutěží, z Uherskohradišťska jde o Hluk a Strání. V kuolárech se však spekuluje, že Spytihněv a Kateřinice, hrající krajský přebor, se přihlásí jen do I.B třídy. V postupovou by se tak změnila i druhá příčka. Když tým odmítne, postup se nabízí až do čtvrtého místa.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace