Sestupový Petr nakonec zůstal kudlovickým fotbalistům

Slovácko Sport 21 / 06 / 2012

Sušice zabraly po přestávce a zachránily se v kraji

Osvětimany - Šumice 4:1 (2:0)
Hosté ztratili šanci na záchranu už po patnácti minutách, kdy dvakrát inkasovali. V 73. min. sice dali kontaktní gól, ale domácí o dvě minuty později dvěma slepenými góly definitivně pohřbili naděje hostů.
Branky: Trefilík, Dobeš, Blecha, vlastní - Holub
V. Otrokovice B - Kudlovice 4:1 (1:1)
 Domácí se ujali vedení v 16. min. Turoněm, hosté srovnali Hruškou o minutu později. Domácí byli v utkání fotbalovější, ale střelecky se prosadili až po změně stran.
Branky: Turoň, Bača, Lomaka, Bielik - Hruška
Slavkov - Zlechov 1:2 (0:0)
 Ve vyrovnaném utkání měli domácí více šancí, ale z hrací plochy odcházeli se svěšenými hlavami. Hosté šli do vedení v 57. min. Bělaškou, domácí Polášek o minutu později vyrovnal z penalty. Tři body pro hosty zajistil v 75. min. Kremr. Branky: Polášek - Bělaška, Kremr
Sušice - Havřice 5:1 (0:0)
 Už do přestávky měli domácí několik šancí, které nevyužili. V úvodu druhé půle se nádherně trefil ze 35 metrů Hejda a odstartoval následnou kanonádu domácích.
Branky: Šur 3, Hejda A., Skopal T. - Salač
Jalubí - Zlámanec 3:0 (0:0)
 Hosté v první půli zahodili vyloženou šanci, domácí se po přestávce zvedli a třemi góly rozhodli o osudu zápasu a setrvání v soutěži i v dalším roce.
Branky: Botek, Gajdorus, Kříž J.
Bojkovice - KORYNA 3:1
Jančovič, Spáčil, Varga - Kroutilík (předehráno)
Nedakonice - Strání 5:1 (1:0)
Straňanům závěrečná kola nevyšla, ačkoli chtěli bojovat o druhé postupové místo do 1. A třídy. Úvod utkání byl sice opatrný, i přes ohromné vedro se však hrálo v poměrně slušném tempu. Prvního vzrušení se diváci dočkali ve 40. minutě. Na hostujícího brankáře postupoval zcela sám Klečka, ale ani nadvakrát Popelku nepřekonal. Mrzet jej to však dlouho nemuselo. Z následného rohového kopu se totiž z úhlu trefil Petek. Míč dostal do sítě kuriózně, ani ne tak hlavou či nohou, ale spíše břichem. Za deset minut to bylo o dvě branky. Z přímého kopu se mazácky trefil Panáček. Tentýž hráč byl při chuti a o dalších šest minut později zvýšil už na 3:0. Jen o dalších pět minut později se totiž trefil domácí kapitán Lukůvka. Straňané se prosadili až od stavu 4:0. Předtím sice zle zatápěl domácí obraně Straňan Pomajbík, nastřelil i tyč, ale branky se hosté dočkali až v 68. minutě. Po přesné příhře před prázdnou branku se prosadil Tomanec. Gólovou tečku však udělali přesto domácí. Jen po třech minutách pobytu na hřišti se prosadil střídající Hyrák.
Branky: Panáček 2, Petek, Lukůvka, Hyrák - Tomanec. ŽK: Šoustek, Panáček - Popelka, Frühauf, Adámek. Rozhodčí: Řihák - Zpěvák, Fabián, Diváci: 150
Nedakonice: Ondřej - Král, Šoustek, Čagánek, Panáček, Lukůvka, Sedlařík, Bartošík, Klečka, Bilavčík, Petek. Střídali: Hyrák, Duhajský
Strání: Popelka - Zmeko, Haloda, Kolaja, Vojtek, Bruštík, Frühauf, Mimochodek R., Mikláš, Pomajbík, Adámek. Střídali: Janiga, Mimochodek J., Tomanec.

autor: red, lf