Sezónu chci dokončit ve Slovácku

Sezónu chci dokončit ve Slovácku
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 05 / 12 / 2011

Když přišel David Pavelka do Slovácka, měl jeho nový klub na svém bodovém kontě nulu. Psalo se čtvrté kolo a do něj dvacetiletý mladík vlétl rovnýma nohama. Jen pár minut po svém příchodu na hřiště Androva stadionu v Olomouci zaznamenal svoji první ligovou a zároveň vyrovnávací branku, která znamenala první bod na kontě svěřenců trenéra Soukupa. Od té chvíle si připisuje jeden prvoligový start za druhým a také jeden prvoligový gól za druhým. Pod žižkovským vysílačem byl už čtvrtý a stal se jím nejlepším střelcem mužstva. Navíc jeho branky přinášejí i body. Dnes jich je na slováckém kontě už dvacet.
A to ještě hrajete občas, coby pravák, na levém kraji zálohy. Dokonce se zdá, že z tohoto místa jste i nebezpečnější.
Asi by to tak mělo být. Jako praváka mě to bude táhnout víc na střed hřiště a ke střelbě a na Žižkově se to docela dařilo. Z tohoto pohledu je to pro mě dobrý post.
V tabulce střelců Slovácka jste přeskočil Libora Doška a jste nejlepším střelcem týmu. Myslel jste při svém příchodu ze Sparty, prakticky bez jediné ligové zkušenosti, tak vysoko?
Jasně že jsem to nečekal a ani jsem na to nemyslel. Trenér Soukup v tomto směru na nás má velké požadavky. Tvrdí, že ofenzivní záložník, který za sezónu nedá pět šest branek, nepotvrdí svoji pozici. Proto se snažím dávat co nejvíc gólů to jde, abych si místo udržel.
Na zápas s Boleslaví jste si tedy schoval ještě dvě branky?
(Smích) Rád bych.
Před příchodem na Slovácko jste se charakterizoval spíše jako střední, podhrotový záložník. Trenér Soukup vám našel jinou roli a hrajete spíše z krajů zálohy. Našel jste tím na Slovácku svoji novou roli?
Abych byl upřímný, tak tento post mě baví hodně. Mám v něm volnost, pokud jde o hru směrem dopředu a můžu si sbíhat i pod Libora. Vždycky mě to táhlo k ofenzivě, a tak mi tento post vyhovuje určitě víc.
Teď se hodně probírají případné změny v zimní přestávce ve vašem mateřském klubu, pražské Spartě. Sledujete to nějak bedlivě a jste s někým v kontaktu, nebo se soustředíte na Slovácko?
Ne, ne. Vím jen to, co se dočtu v novinách. Víc se po tom nepídím. Do léta jsem ve Slovácku, takže mě zajímá Slovácko.
Nemůže si vás stáhnout Sparta během zimní přestávky?
Myslím, že ta možnost tam je, ale rád bych dokončil sezónu na Slovácku. 

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace