Sezonu Hluku ukončilo prodloužení

Hluk Sport 20 / 03 / 2019

Semifinálový sen se rozplynul, florbalisté Spartaku Hluk čtvrtfinálovou překážku nezdolali a s play-off Národní ligy se loučí. V pátém rozhodujícím zápase prohráli gólem ve druhé minutě prodloužení.
Rožnov p/R. - HLUK 4:3
Jelikož oba týmy věděly, co je ve hře, vycházely ze zabezpečené obrany. Nikdo nechtěl udělat chybu. O trošku aktivnější byli přesto Hlučané, ale Krchňáček, Tuhý ani Janča na brankáře Obšivače nevyzráli. A tak uhodilo na druhé straně, když Valaši využili přesilovku za faul Zatloukala. Gólem do šatny však srovnal Janča.
Ve druhé části Spartak ještě přiložil pod kotel, domácí chvílemi nevěděli, kde jim hlava stojí, ale z plejády šancí se ujala pouze jediná. Trest přišel v úvodu poslední třetiny, kdy domácí nejdříve nachytali Podškubku střelou mezi nohy a vzápětí strhli vedení na svou stranu. Závěr se odehrával zcela v režii Hlučanů, kteří bušili na obranná vrata soupeře a nakonec se dočkali vyrovnání při hře bez brankáře. Holý nabil Jančovi, který z první vymetl šibenici. Zápas tak dospěl do prodloužení, které však skončilo dříve, než skončilo. Na konci druhé minuty napřáhl Viktořík a Podškubka byl bezmocný…
„Škoda zbytečných vyloučení, za které jsme ale úplně nemohli. Odehráli jsme zajímavou a pro nás poučnou sérii, kterou vyhrál šťastnější,“ prohlásil Martin Tuhý, hrající kouč Hluku. Branky: Janča 2, Duda. Třetiny 1:1, 0:1, 2:1 - 1:0.
HLUK: Podškubka - Holý, Hubáček, Petlan, Cileček, Zatloukal - Duda, Olbert, Janča, P. Krchňáček, M. Krchňáček, Tuhý.