Sigmy se bát rozhodně nemusíme, tvrdí Petr Švancara

Sigmy se bát rozhodně nemusíme, tvrdí Petr Švancara
Uherské Hradiště Sport 18 / 10 / 2010

Proti Petru Drobiszovi se postaví jako opora domácího týmu Petr Švancara, který má za sebou vedle dvoutýdenní reprezentační pauzy ještě jeden týden navíc, když stál na Baníku kvůli čtyřem žlutým kartám. Zápasem se Sigmou vstupuje spolu se Slováckem do poslední fáze podzimní části letošní sezóny.   
Čekají nás všichni super soupeři, kteří chtějí hrát fotbal. Ať je to Boleslav, Liberec, Sparta, Olomouc a samozřejmě i teď se trápící Brno. Tam je to pro mě trochu specifický zápas. Čekají nás mančafty, které hrají fotbal, a to je vždycky lepší, než kdyby sem přijel někdo, kdo bude bránit. Proto očekávám fotbal nahoru dolů. Přál bych si, aby padlo co nejvíce branek. Jasné je, že my musíme dát o jednu navíc. Proto si myslím, že to může být zajímavé utkání.
Vzpomínáte si na ten loňský zápas, když jste vyhráli 2:0?
Myslím, že jsem tam dával první branku z penalty a druhou dával ještě Aleš Chmelíček krásně po centru Clebera. Tomu utkání pomohlo, že jsme dali brzy první branku. Olomouc ale preferuje dlouhodobě útočný fotbal, kdy nic nezabalí do konce utkání, takže oni i když gól dostanou nebo dají, tak hrají pořád stejně. Podobně nám tady zatápěl Hradec Králové až do poslední minuty.
Tehdy byla situace podobná v tom, že Olomouc přijížděla nastartovaná z evropských pohárů a přijížděla na Slovácko jako favorit. Bude to letos podobné?
Vloni k nám přijížděla většina týmů jako favorit. Tehdy nás možná trochu podcenili, protože byli na vítězné vlně. Já to tak ale vůbec neberu. Každý zápas je jiný. Kdybychom teď desetkrát například hráli s Břeclaví, tak je devětkrát porazíme. Každý zápas je jiný a jestli teď prohráli dvakrát za sebou, tak teď u nás mohou stejně dobře vyhrát i prohrát. Nikde není napsáno: do třetice všeho špatného nebo naopak. Jsem šťastný, že si držíme neporazitelnost v domácím prostředí s fantastickou atmosférou, a v tom chceme pokračovat. Nejsme s naším výsledkem spokojení. Chceme doma hrát jako dosud a ne se zaměřovat na kohokoliv konkrétně. Chceme se prosazovat svojí hrou.
Kdo z olomouckého týmu bude podle vás nejvíce zlobit?
Myslím, že oni tam mají šest  sedm hráčů směrem dopředu, ať je to Hořava nebo Hubník, hraje dobře Navrátil, je tam Ordoš, Šultes, kteří dali dohromady snad šestnáct branek. Proto je jedno, koho postaví. Oni mají dobré i kluky na lavičce. Hráli jsme si nimi i minulou zimu a překvapilo mě, jak jsou ti jejich mladí drzí. Chtějí hrát s balonem po zemi, hrají brejkově většinou po narážečkách a kolmicích, kombinačně. Proto je jedno, kdo tam bude hrát. Pro nás je důležité, aby trenér Psotka vybral tu nejhorší sestavu z hráčů, kterým se nebude dařit. (smích) Kádr mají skutečně hodně dobrý, hráči jsou si vesměs podobní. Kromě Ordoše se Šultesem a ještě Hubníkem, kteří jsou jakoby vyloženě do vápna a góloví hráči, tak ten zbytek jsou takové rychlé kombinační „mrchy“, jak já říkám, kteří pořád lítají a jdou těžko pohlídat. Musíme si na ně dávat pozor a pohlídat je.
Na druhé straně bude Olomouci chybět v obraně zkušený Kučera, kterého nahrazuje mladý Dreksa. Myslíte, že tam by mohla být skulina, kterou by se dalo prosadit?
Určitě s tím do zápasu půjdeme, že se budeme chtít prosadit. Doufám, že se nám to povede. I my dokážeme hrát pěkný kombinační fotbal a se Slovanem jsme to potvrdili. Dařilo se nám, dali jsme krásné branky. Se Slavií to byly taky pěkné branky, takže se nemusíme ničeho bát. Já bych si jen přál, abychom pokračovali jak my na hřišti, tak diváci na tribunách v tom, co jsme letos začali, a zase dali o jednu branku víc a byli zase všichni spokojeni. Neříkám, že z nich vzadu nemáme respekt, Určitě se ale budeme  snažit my vepředu, abychom co nejrychleji dali góla. Jdeme do zápasu s tím, že se nebojíme.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace