Šimlovičová pojede i do Cali

Uherské Hradiště Sport 29 / 05 / 2015

Sprinterka Slovácké Slavie splnila dva limity

Tři splněné limity, tři osobní rekordy a jeden nejlepší výkon roku! To je bilance sprinterek Kateřiny Vávrové a Márie Šimlovičové ze Slovácké Slavie Uherské Hradiště ve druhém kole Mistrovství Moravy a Slezska juniorských a dorosteneckých družstev v Třinci. Výrazně se tak podepsaly pod druhé místo, lepší byl jen Frýdek-Místek.
Vlčice byly pod Jarovým vrchem nepřehlédnutelné, jejich výkony patřily k nejlepšímu, co mítink nabídl. „A to přitom závody provázelo chladné a občas deštivé počasí,“ poznamenal Jaroslav Vlček, veleúspěšný kouč Vlčí smečky.
Vávrová se Šimlovičovou se shodně postavily na start běhu na 100 a 200 metrů a soupeřkám nedaly žádnou šanci. Z vítězství se vždy radovala sedmnáctiletá Vávrová, která na stovce zaběhla nejlepší výkon roku (12,12 s.) a na dvojnásobné trati si časem 24,41 s. stanovila nové osobní maximum!
„Ve velkém chladu a třineckých podmínkách jde až o neskutečný čas, který Kačku mezi dorostenkami řadí v neredukovaných evropských tabulkách na šesté místo a ve světových patří mezi 30 nejrychlejších na planetě,“ smekl Vlček.
Šimlovičová, která v úterý oslavila 16. narozeniny, si na severu Moravy dala nejlepší možný dárek. Z Třince totiž odjížděla s dvěma novými osobními rekordy a třemi splněnými limity! Stovku zaběhla za 12,33 s. a dvoustovku za 25,16 s., čímž pokaždé vyhověla požadavku Slovenského atletického svazu pro nominaci na Evropský olympijský festival mládeže (EYOF) v Tbilisi. „Na dvoustovce si pak ještě otevřela brány na světový šampionát v kolumbijském Cali, na který splnila béčkový limit,“ dodal Vlček.
V Třinci ale zářily i další atletky. Kateřina Resslerová vyhrála 100 m př. nový osobním rekordem 15,07 s., což ji řadí na sedmé místo republikových tabulek. Tereza Brázdilová výkonem 11,66 metru tradičně ovládla trojskokanský sektor. Druhá skončila výškařka Šárka Polášková (152 cm) a dálkařka Marie Škrdlíková (523 cm), kterou na třetím místě doplnila Tereza Brázdilová (517 cm).
Hradišťské dorostenky v konečném součtu obsadily druhé místo a navázaly tak na překvapivé čtrnáct dní staré vítězství z Břeclavi. Jestli tým nepodcení prázdninové kolo, jejich cestě do finále mistrovství republiky družstev, kam se kvalifikují tři nejlepší, nic nezabrání. PETR ČECH