Širůch neodolal, finálovou zápletku rozluští až pátý duel!

Staré Město Sport 28 / 03 / 2012

Tvrz na Širůchu padla! A zrovna v nejméně vhodnou dobu... Prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město měli na domácí palubovce za stavu 1:1 jedinečnou šanci ukončit finálovou sérii play-off proti Českým Budějovicím. Jenže nakonec po neúspěšném pátečním dramatu odvraceli mečbol soupeře...
St. Město - Č. Budějovice 2:3
Kment a spol. na domácí palubovce jedenáctkrát za sebou vyhráli a chtěli skalpovat i Jihočechy. Jenže zůstalo jen u přání...
Staroměstští vstoupili do zápasu zdravě nabuzeni a po celý úvodní set vedli až do vítězné koncovky. I druhý set se hrál v jejich režii a ještě v závěru za stavu 22:20 měli šanci na zvýšení náskoku. Měli i dva setboly (24:23 a 25:24), ale ani jeden nevyužili a bylo srovnáno. Třetí set se rozhodl za stavu 19:19, kdy domácí třikrát nepřihráli a vedení 23:19 si zkušený jihočeský soupeř nenechal vzít. Karabcovi boys pak přidali a jasně kralovali, když soupeře nutili k chybám po sériích výborných servisů především Janoucha, Přikryla a Skyby. Tie-breakovou loterii rozehráli lépe domácí, kteří při změně stran vedli 8:7 a měli dokonce dva mečboly za stavu 14:12. První nevyužili zkaženým servisem a druhý jim „ukradl“ rozhodčí, který přehlédl jasné teče soupeřova bloku. Po následných protestech a diskusi hráčů na palubovce ještě napomenul domácí mužstvo, které v nervózní atmosféře zápas ztratilo. Sety 20, -25, -22, 14, -15. Stav série: 1:2

St. Město - Č. Budějovice 3:1
Odveta už se hrála podle not svěřenců kouče Karabce, který v sestavě vystřídal Kmenta a svými zkušenostmi výrazně přispěl k hladkému vítězství. Špalka na postu libera ještě nahradil Salava.
Domácí v úvodním setu diktovali tempo hry a hlavně úspěšnými bloky rozhodli o zisku prvního bodu. Ve druhém setu ale nezachytili nástup Jihočechů, kteří šli po kvalitním servisu Pitnera do vedení 8:1 a náskok ještě v závěru povýšili. Od třetí sady, kdy na palubovku nastoupil kouč Karabec, se už zápas odehrál v jasné režii Starého Města. Po jednoznačném zisku třetího setu rozjeli úspěšně i čtvrtý, když v jeho úvodu po servisu Janoucha vedli 5:0 a náskok až do vítězné koncovky zvyšovali. Domácí proměnili hned první mečbol útokem Karabce po předchozím úspěšném zákroku v poli. Sety 20, -14, 16, 16. Stav série: 2:2
STARÉ MĚSTO: Kment, Kamler, Skyba, Koláček, Erman, Paták, Špalek, Salava, Maděra, Janouch, Přikryl, Karabec.