Skalák zvolil místo Baníku Slovácko

Skalák zvolil místo Baníku Slovácko
Uherské Hradiště Sport 27 / 01 / 2013

Sparťanský útočník se na Slovácko těší

Zatím největší posilou slováckého celku je útočník Jiří Skalák, který si z Letné ve svých dvaceti letech přináší i zkušenosti z podzimní Evropské ligy. Na Slovácku však cítí větší šanci usadit se pevněji v nejvyšší soutěži. Premiéru si odbyl v zápase se Senicí.
V prvním poločase jsme měli několik šancí a mohli jsme dát i tři čtyři branky. Gólovku jsem měl i já v samotném úvodu zápasu, kdybych ji proměnil, tak bych byl spokojenější.
V prvním poločase jste hrál v útoku s Liborem Doškem, zbytek druhého ze zálohy. Co je vám bližší?
Ve Spartě jsem hrával záložníka, protože nahoře nebylo místo. Odmala ale hraju útočníka, takže útočník je mi bližší a s Liborem se mi v první půli hrálo moc dobře.
O vašem působení ve Slovácku se hovoří jako o hotové věci. Může ji něco změnit a jak tuto změnu berete? Přece jen Sparta je Sparta...
Máte pravdu, že Sparta je Sparta, ale já sem jdu hrát první ligu a na tu ve Spartě momentálně moc šancí nemám. Doufám tedy, že se na mém příchodu na Slovácko už nic nezmění.
Za Spartu jste na podzim nastupoval i v Evropské lize. Vaši situaci na Letné změnil až příchod Lafaty?
Skutečně jsem měl pár startů i v Evropské lize, ale po příchodu nových hráčů by to bylo složité a hrát za béčko ČFL není ideální.
Ve hře o vaše působení na Slovácku je i hostování s opcí. Dovedl byste si představit, že na Slovácku zakotvíte na delší dobu?
Kdyby všechno klapalo a všechno bylo, jak má být, tak se o tom můžeme bavit. Teď je to ale skutečně předčasné.
Zjišťoval jste si dopředu informace o Slovácku? Třeba od Davida Pavelky?
Ano, hned jsme mu volal. Zjišťoval jsem si všechno. Jací jsou kluci, jaký je tady život apod.
Jaké byly jeho reference na klub i na město?
Všechno bylo dobré a pokud jde o město, tak on bydlel ve Zlíně, takže k němu mně moc neřekl. Uvidím, kde budu bydlet já. Už jsem si město částečně prohlédl, byl jsem s klukama na kávě, prošli jsme náměstí a myslím, že to bude dobré. 
V týmu je hodně mladých hráčů. Trávník, Kovář... Už jste se dali dohromady?
Já se s nimi znám už z reprezentačních srazů. Znám i Tomáše Jelečka, Jirku Valentu, Láďu Volešáka. Nejdu tedy do neznáma.
S Tomášem Jelečkem jste spolu zažili stříbrnou jízdu evropským šampionátem...
S ním jsem toho asi zažil skutečně nejvíc. V reprezentaci jsme byli spolu od šestnáctek.
Doteď jste bojoval o možnost hrát za Spartu proti Chelsea. Místo toho vás bude čekat boj o klidný závěr ligy. Slovácko ještě nemá jistou záchranu.
Začátek bude skutečně těžký a je důležitý. Když jsem sem měl jít, tak jsem vůbec nepřemýšlel, že by se Slovácko mělo zachraňovat. Věřím v to, že budeme hrát minimálně střed tabulky, ne-li výš, a před sebou máme ještě pohár.
Sledoval jste Slovácko na podzim?
Přiznám se, že moc ne. Vím, že začátek mu nevyšel, ale příchodem nového trenéra se zvedlo.
Hovořil jste s trenérem o vaší roli v týmu?
První, kdo mi ze Slovácka volal, byl trenér. Jsem rád, že první iniciativa přišla od něj. Potěšilo mě, že chce, abych hrál především útočníka, i když je tam varianta i se zálohou. Měl jsem nabídku i z Baníku, ale tam jsem měl hrát spíše záložníka. Jsem rád, že tady mně bude umožněno hrát v útoku, kde se cítím nejlíp.

Svatopluk Habanec: Jeho přednosti jsou rychlost i důraz v šestnáctce. Ve Spartě byl zvyklý hrát spíše ze strany. Buď mu najdeme pozici na hrotu nebo na straně. Na to je ale zatím ještě dost času.“

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace