Skalp Györu odmítl Volešák

Sport 18 / 07 / 2012

Fotbalisté 1.FC Slovácko uhráli v Györu, na půdě třetího týmu uplynulého ročníku nejvyšší maďarské soutěže, cennou remízu 1:1. Jedinou branku výběru kouče Miroslava Soukupa vstřelil po spolupráci s Doškem Marek Kuzma.
FC Györ - 1.FC Slovácko 1:1
Maďaři byli zpočátku aktivnější, tlačili se do vápna soupeře, ale jejich útočné výpady zachytávala pozorná obrana Slovácka. Hosté se dostávali k zakončení jen sporadicky a výhradně z brejků, po jednom z nich pálil nad bránu Došek. Soukupovu armádu uchránil od inkasování gólman Heča, který nejprve napravil chybnou rozehrávku obránců a vzápětí měl z pekla štěstí, když blokovaná střela skončila na břevně. O tečku za prvním poločasem se postaral Kerbr, který se protáhl po pravé straně a jeho střela se stočila těsně vedle tyče.
O první vzrušení ve druhé půli se postarali domácí, ale v nadějné pozici jim byla branka malá, a tak platilo otřepané nedáš, dostaneš. Volešákovu pumelici ještě brankář Györu vyškrábl na roh, ale po narážečce Doška s Kuzmou a jeho následné střele už se natahoval marně. Z vedení se však Slovácko radovalo jen krátce. Za dvě minuty se jako přes kopírák urodila podobná akce i před Hečou a bylo srovnáno. Slovácko v závěru ještě přidávalo polínka pod kotel, Trousilova rána skončila nad, Kunclově střele chyběla razance a v 83. minutě měl vítězný gól na kopačce Volešák, ke kterému se snesl centr Reiberka prodloužený Doškem. Jenže radost mu překazil včasný zásah brankáře. Skóre se tak už nezměnilo.
SLOVÁCKO: Heča - Reinberk, Košút (46. Hoffmann), Trousil, Kuncl - Kerbr (46. Volešák), Daníček (46. Trávník), Martykán, Kuzma (84. Jeleček) - Došek, Kovář (46. Čtvrtníček).