Skalp Hanáků jim nedopřál sudí

Uherské Hradiště Sport 29 / 11 / 2011

Hokejisté Uh. Hradiště z domácího ledu nezvedli ani bod

Druholigovým hokejistům HC Uherské Hradiště se brány play-off znovu o kapánek vzdálily. I když hráli v týdnu dvakrát před vlastními fanoušky, nepřipsali si ani bodík. A hlavně porážka od Prostějova v nich zanechala pachuť křivdy... Aktuálně tak ztrácejí na strategické osmé místo pět bodů.

Uh. Hradiště - Prostějov 4:5
Hradišťští povzbuzeni dvěma předchozími výhrami vyrukovali na favorita pěkně zostra a tlačili se před brankáře Musila. Jako první jej vylekal šikovnou tečí Michal Rapant, ale bez gólového efektu. Domácí nepřibrzdilo ani vyloučení Vodáka, které bez větších problémů přežili, ale s koncovkou byli dlouho na štíru. Obrovskou šanci spálil Kříž, když nedokázal přehodit betony ležícího Musila. Hanáci ohrozili branku Kůdely jen sporadicky, ale přesto otevřeli skóre. Ve 13. minutě napřáhl od modré Osina a puk prošel hradbou těl až do sítě. Z vedení se však hosté radovali jen 28 sekund. To Sakrajda vyhrál bully v útočném pásmu, puk sebral Horehleď a z otočky jej zápěstím poslal pod víko. Domácím narostla křídla a 39 sekund před první sirénou dokonali obrat. Po vyšachování obrany se opět prosadil Horehleď. Obraz hry se nezměnil ani po přestávce, domácí měli stále navrch a bylo jen otázkou času, kdy udeří potřetí. Kříž ještě rozezvonil tyčku, Sladkého ránu kryl brankář Musil, ale ve 31. minutě už kapituloval. Křížovu ránu od modré se štěstím tečoval za jeho záda Červenka. Zlom v zápase přišel za dvě minuty, kdy domácí hráli 83 sekund ve dvojnásobném oslabení. Jestřábi se do soupeře „zaklovli“, Kumstátem snížili, vycítili šanci a v závěru třetiny ji beze zbytku využili. V rozpětí 92 sekund dvakrát pokořili Kůdelu. Jejich vyrovnávací gól byl však hodně sporný, puk totiž zřejmě dotlačil hostující Zachar do brány i s Kůdelou, který jej už měl pod kontrolou... Domácí se však nenechali rozhodit a při přesilové hře vyrovnal ranou od modré kapitán Šťastný. Když už se zdálo, že fanoušci uvidí podruhé za sebou prodloužení, přišel nešťastný okamžik pro domácí. Šebkem nahozený puk trefil před brankou dojíždějícího Stejskala, od kterého se odrazil za záda bezmocného Kůdely. Branky a asistence: 14. Horehleď (Sakrajda), 20. Horehleď (Antonovič, Sakrajda), 31. Červenka (Kříž, Mikeš), 50. Šťastný (Antonovič, Sakrajda). Vyloučení 5:4, využití 3:1, 162 diváků. Třetiny 2:1, 1:3, 1:1.
UH. HRADIŠTĚ: Kůdela - Šťastný, Vodák, Matula, Krystýnek, Jedlička, Sladký, Piluša,  J. Rapant, Šafařík - Horehleď, Kříž, Červenka, M. Rapant, Mikeš, Karpíšek, Šoula, Sekerka, Sakrajda, Antonovič, Křemeček.

Uh. Hradiště - Karviná 1:6
Severomoravané dirigovaní Davidem Moravcem, olympijským hrdinou z Nagana a dvojnásobným světovým šampionem, byli od začátku lepším týmem a už v sedmé minutě poprvé posunuli ukazatel skóre. Kůdelu překonal Samec, kterému asistoval právě Moravec. Karviná i nadále tvrdila muziku a domácí podnikali jen sporadické výpady, jako třeba Sakrajda, který se proháčkoval až před gólmana Iláše, ale vystřelit už nedokázal. V 15. minutě unikl ve vlastním oslabení Hrabec s Karpíškem, jenže branka jim byla malá. Na začátku druhé části měli domácí přesilovku, ale klasický zámek zůstal pouze jejich přáním. Za zmínku stojí jen dělovka Sakrajda, při které zlomil hůl... A tak přišel trest. V polovině zápasu vletěl do pásma Blatoň a střelou pod lapačku překonal Kůdelu. Domácí hrají jakoby neustále oslabení, brání se jen s vypětím všech sil. Tlaku však nakonec neodolali a v závěru třetiny dvakrát během 78 sekund inkasovali. Účet druhé části ale uzavřel domácí Antonovič, který využil přesilovou hru. Další možnosti udeřit v početní výhodě však domácí nevyužili a prakticky ani Iláše pořádně nezaměstnali. Výjimkou byla rána Mikeše z mezikruží. Ve 49. minutě byl po jednom ze střetů s útočníkem zraněn gólman Kůdela a do branky nastoupil Heneš. A za tři minuty lovil puk ze sítě, když jej mezi betony prostřelil Luka. Šestý hřebík do hradišťské rakve pak zatloukl při signalizovaném vyloučení Rosůlek. Branky a asistence: 40. Antonovič (Vodák). Vyloučení 3:7, využití 1:1. Třetiny 0:1, 1:3, 0:2.
UH. HRADIŠTĚ: Kůdela (49. Heneš) - Šťastný, Vodák, Matula, Krystýnek, Jedlička, Sladký, J. Rapant, Piluša, Šafařík - Horehleď, Kříž, Červenka. Hrabec, Mikeš, Karpíšek, Šoula, Sekerka, Sakrajda, Antonovič.

Očima trenéra
„S Karvinou jsme odvedli špatný výkon a zaslouženě prohráli. Když srovnám nasazení, bojovnost a chuť se středečním vystoupením proti Prostějovu, rozdíl je propastný. Jako den a noc.“