Skalp Slavie stále nemají

Uherské Hradiště Sport 21 / 11 / 2021

Prokletí pražské Slavie trvá. Prvoligové fotbalistky 1.FC Slovácko stále čekají na premiérový ligový skalp sešívaných. I když v Horních Měcholupech otevřely skóre, nakonec odjely s prázdnou.

Slavia Praha - SLOVÁCKO 3:1

Slovácko začalo s otevřeným hledím a v desáté minutě si centr do vápna „zpracovala“ rukou Veselá, takže rozhodčí nekompromisně ukázala na značku pokutového kopu. Nejlepší střelkyně týmu a tradiční exekutorka M. Dubcová se nemýlila. Jenže radost vydržela hostům jen pět minut, kdy se po individuální akci trefila Černá. Po gólu Slavia přidala a ve 38. minutě šla do vedení, když ještě větší pohromě zabránila Růžičková.

Ve druhém poločase se čtvrt hodiny hrálo většinou mezi šestnáctkami, ale postupně převzali otěže slávistky, které přikládaly pod kotel, ale Slovácko držela nad vodou skvělá brankářka Růžičková. Když ji nepřekonala Šlajsová ani Khýrová, přišla 88. minuta a vlastní gól Janků, který definitivně rozhodl. Branka: Dubcová z pen. Poločas 2:1.

SLOVÁCKO: Růžičková - Sedláčková, Krejčířová, Janků, Valášková - Jonášová (72. Janíková), Příkaská (84. Polášková), Dubcová - Morávková (72. Bayerová), Waltrová (72. Žufánková), Pěčková (78. Molková).