Skalp Slavie zůstal jen snem

Uherské Hradiště Sport 22 / 11 / 2023

Prvoligové fotbalistky 1.FC Slovácko se rozloučily s podzimem předehrávkou 10. kola, ve které padly na půdě pražské Slavie 0:3. Tým z Uherského Hradiště tak přezimuje na třetí příčce s náskokem tří bodů na čtvrtý Liberec.

Slavie Praha - SLOVÁCKO 3:0

Pražanky začaly zostra, tlačily se do zakončení a už ve 12. minutě otevřely skóre, když po dlouhém autu a centru do vápna hostující obrana zapomněla na Šurnovskou. Po inkasované brance Slovácko ožilo, dobře kombinovalo, ale jeho útočné akce většinou končily nepřesnými přihrávkami. Největší šanci si Moravanky vytvořily v 39. minutě, Jančářová však trefila nohu padající obránkyně Slavie. A tak platilo: nedáš - dostaneš.

Gól do kabin určil ráz druhé půle, ve které už byly domácí hráčky lepší. Dlouho však sváděly marný boj s brankářkou Růžičkovou, která si dvakrát vychutnala Američanku Stackpole, Černou i bývalou spoluhráčku Morávkovou. Slávistky neproměnily ani pokutový kop, když Křivská pálila vysoko nad branku. Minutu před koncem ale nakonec přidaly třetí gól, když se z malého vápna prosadila Černá.  „První poločas byl slušný, ve druhém už soupeřky dominovaly, my jsme se vesměs jen bránili. Slavia vyhrála zcela zaslouženě,“ uznal sportovně kouč Miroslav Zbořil. Poločas 2:0.

SLOVÁCKO: Růžičková - Škerdová (63. Trčková), Klímová, Obadalová, Pěčková, Krejčířová, Ferencová, Jonášová (78. Tulkki), Jančářová (63. Polášková), Žufánková, Bayerová (46. Střížová).