Sklenář je šampionem!

Sklenář je šampionem!
Uherské Hradiště Sport 07 / 07 / 2010

Oštěpař Slovácké Slavie vypálil na juniorce všem soupeřům rybník

Na českém oštěpařském nebi se naplno rozzářila hvězda Martina Sklenáře ze Slovácké Slavie Uherské Hradiště! Osmnáctiletý borec na republikovém juniorském šampionátu v Táboře vypálil rybník favoritům a senzačně vybojoval titul! Navázal tak na dorostenecký triumf a stříbro v žákovské kategorii.
„Senzace! Je to můj největší úspěch v dosavadní kariéře,“ rozplýval se Sklenář. Na jih Čech sice neodjížděl v roli největšího favorita, nicméně měl medailové ambice. „Jelikož mezi dvanáctkou nejlepších byli i dva o rok starší kluci, které od příští sezony čeká přechod k mužům, brousil jsem si zuby na bronz,“ přiznává Sklenář, který je mezi juniory teprve prvním rokem. „O to je výšlap na vrchol cennější, za rok však bude nesmírně obtížné titul obhájit,“ uvědomuje si čerstvý šampion.
Cestičku na oštěpařský Olymp si dláždil už od prvního hodu, kterým poslal oštěp do vzdálenosti 60,30 metru a do osmičlenného finále postoupil z prvního místa. Jenže opavský Lukáš hned v úvodním finálovém pokusu kontroval (63,80 m). Jeho radost však měla jepičí život. Hozenou rukavici totiž Sklenář okamžitě zvedl a odpověděl zlatým hodem! Oštěp dolétl na značku 63,90 metru, což znamenalo vylepšení dosavadního osobního rekordu o 140 centimetrů. A to ještě neřekl poslední slovo... „Jelikož soupeři se v pátém ani šestém hodu nezlepšili, měl jsem před posledním pokusem titul v kapse,“ uvědomoval si Sklenář, který odhodil nervozitu a vystřihl parádní hod. „Dokonale jsem se uvolnil a když ještě komentátor divákům řekl, že zrovna házím, ať se podívají, tak mě to ještě více nakoplo. A výsledek opravdu stál za to,“ je šťastný. Oštěp poslal do vzdálenosti 65,95 metru a naprosto zaslouženě získal zlatou medaili.
„Oslavy? Ještě stále si je užívám,“ usmívá se svěřenec a syn Roberta Sklenáře, který je už léta uherskohradišťskou oštěpařskou ikonou. U Sklenářů tudíž platí, že jablko spadlo přímo pod strom. „Na tátu jsem však stále krátký. Jeho osobák je 74,30 metru. Ale zase ho hodil ve dvaadvaceti letech, takže mám stále ještě čas,“ říká student uherskohradišťské obchodní akademie.
Juniorským titulem pro něj však sezona ještě nekončí, zítra odjíždí na mezistátní utkání do Maďarska a za čtrnáct dní jej čeká mistrovství republiky dospělých. 

autor: PETR ČECH

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace