Sklenářová s Furyovou při chuti

Slovácko Sport 24 / 03 / 2010

Házenkářky Kunovic i Veselí B si přivezly dva body, zářila veselská brankářka Benedíková

Veronika Sklenářová (na snímku) se stala ústřední postavou házenkářek Kunovic, které vybojovaly cenné vítězství v Bohunicích. Za Veselí nad Moravou se u outsidera z Měnína blýskla brankářka Lenka Benedíková, jež poprvé inkasovala až za stavu 0:10.

Bohunice - Kunovice 23:26 (14:15)
Na Kunovjanky čekal v Bohunicích kus práce. V první půli každý chvilku tahal pilku, přesto se před sirénou přiklonila štěstěna na stranu hostů. Po obrátce se výběr trenérky Věry Tománkové zlepšil v obraně, což bylo znát. „Obrana byla na začátku děravá, ale holky šly do sebe a taky brankářka Rajnohová pokryla křídla. Jen v útoku se nám nedařilo. Tolik tyček už jsem dlouho neviděla, ale asi se na nás podepsala jarní únava,“ směje se šéfka kunovického klubu Renata Burďáková.
KUNOVICE: M. Pavlíčková, Rajnohová - Burďáková 1, Hrabalová 4, Nožičková, Hastíková 2, Sklenářová 10, Kosínková 1, Hájková 2, Štěrbová 6.

Měnín - Veselí 12:44 (5:22)
Ačkoliv Veselankám chyběla interligová trojice Velanová, Kratochvílová, Jandásková, u posledního nezaváhaly. Už na podzim jim totiž naložily 61 gólů. a v obdobném duchu se nesla i odveta.Veselí na startu skórovalo desetkrát, zatímco Měnín ani jednou. Zasloužila se o to brankářka Benedíková, na kterou úspěšně navázala ve druhém poločase Sabaková.
VESELÍ: Benedíková, Sabaková - Jurasová 2, Zacharová 4, Ježková 6, L. Jagošová 7, Furyová 11, E. Jagošová 3, Bílková 4, Nováčková 1, Vinklárková 6.