Skvělý Němeček, rychlík Resslerová

Uherské Hradiště Sport 21 / 01 / 2015

Atletům Uherského Hradiště Haná svědčila

Atleti Slovácké Slavie Uherské Hradiště jsou na prahu halové sezony ve výborné formě. Svěřenci kouče Ivana Resslera sbírali medaile a vylepšovali osobní rekordy v Olomouci, kde byl nejvíce vidět dorostenecký sprinter Jan Němeček.
Dorostenci se na Hané představili dvakrát během týdne. Němeček si v novém osobním rekordu 7,21 sekundy, který jej řadí na druhé místo aktuálních tabulek, v běhu na 60 metrů nejdříve doběhl pro vítězství a o týden později skončil druhý (7,28 s.), když nestačil jen na zlínského Šimona Hánu. Kateřina Resslerová si na stejné trati zaběhla osobní rekord 8,29 s., který jí stačil na třetí místo. O týden později se poprvé letos představila i na 60 m překážek a po nejrychlejším čase z rozběhů (9,39 s.) ve finále obsadila druhé místo za 9,43 s. „Tak rychle na překážkách ještě nikdy neběžela. Zlepšení o více než dvě desetiny je příslibem do dalších závodů,“ těší Ivana Resslera, trenéra a tátu v jedné osobě. Jeho dcera pak úspěšné vystoupení završila osobním rekordem a druhým místem ve skoku dalekém (522 cm). Na bronzový stupínek vystoupala ve výškařském sektoru i Šárka Polášková, ale s výkonem 150 cm rozhodně spokojená nebyla.
V olomoucké hale byly na programu i žákové závody, ve kterých měla Slovácká tři želízka v ohni. Premiéru na 60 m překážek si odbyl Kolja Romanchenkov, který v rozběhu zaběhl výborných 8,77 s. „Ve finále jej ale na překážkách zradila technika, čas nezopakoval a v silné konkurenci doběhl čtvrtý,“ litoval Ressler, kterého příjemně překvapil Vít Jánoš na hladké šedesátce. „Hned v rozběhu si vylepšil maximum na 7,46 sekundy, které následně potvrdil ve finále (7,48 s. - pozn. autora) a skončil druhý,“ dodal lodivod. Na stejné trati se představil i Romanchenkov. Po osobním rekordu v rozběhu (7,71 s.) jej ve finále zaskočil Jakub Majerčák, který časem 7,78 sekundy překonal osobní maximum. V cíli byl čtvrtý. „Časy Kolji na překážkách a Vítka na šedesátce se shodně řadí na páté místo republikových tabulek,“ poznamenal Ressler.

autor: ceh, ir