Skvělý obrat a zbytečná ztráta

Staré Město Sport 08 / 10 / 2015

Jen z poloviny byli na prahu nové prvoligové sezony úspěšní volejbalisté VSK Staré Město.
STARÉ MĚSTO - Hr. Králové 3:2
Staroměstští, kteří nastoupili bez nemocného nahrávače Kamlera, zpočátku tahali za delší konec. Pestrý útok a dobrá obrana v poli jim přinesly vedení 15:12 a 17:16. Jenže pak chybovali na příjmu, útočili do bloků, dotýkali se sítě a rázem prohrávali 17:22. Hosté už si pak zisk setu pohlídali. Druhý začali domácí řadou nevynucených chyb, čímž soupeře vysadili na koně. I když Východočeši vedli až 17:10, domácí pětibodovou šňůrou stáhli, ale Adamec vzápětí z jasné pozice zaútočil do autu a bylo po nadějích. Když pak domácí v úvodu třetí sady prohrávali 1:5, zdálo se, že zápas spěje k rychlému konci. Jenže Karabcovi boys se neskutečně vzchopili, otočili na 13:11, pak na 21:19 a definitivně převzali otěže. Čtvrtý set už byl jasně v jejich režii a vynutili si tie-break, který kopíroval houpačku. Domácí vedli 3:0, prohrávali 4:5 a vedli 10:9. Závěr už si ale pohlídali, když proměnili druhý mečbol. Sety -20, -22, 23, 15, 12.
STARÉ MĚSTO - Choceň 2:3
Úvodní set byl vyrovnaný až do stavu 17:17, pak si domácí po úspěšných blocích a dobrém útoku vypracovali rozhodující vedení, které už nepustili.
Jenže ve druhé sadě přišly chyby na přihrávce i nepřesný útok a karta se pozvolna obracela. Choceň nasadila k tříbodovému trháku, který proměnila ve vyrovnání. Třetí set byl kopií druhého, bojovní hosté těžili z chyb soupeře a bez problémů míč pokládali. Ve čtvrtém dějství se ale Staroměstští probudili z letargie a v koncovce od stavu 17:17 získali 6 bodů a vynutili si tie-break. I když na jeho začátku ztráceli 2:6, zpřesnili hru a otočili na 7:6, načež vedli ještě 11:9. Jenže pak nepochopitelně zkolabovali a porážce už nezabránili. „Šanci dostali mladí, kteří sice bojovali, ale v jejich hře je stále hodně nepřesností,“ uvedl Petr Karabec, kouč VSK. Sety 21, -21, -19, 22, -13.
STARÉ MĚSTO: Kment, Truong, Maděra, Skyba, Zábranský, Kroča, libero Bláha. Střídali Janečka, Adamec, Kvapilík.