Skvělý Sloupský, Jiříček protrhl smůlu

Prakšice Sport 31 / 08 / 2010

Motokrosaři uherskobrodského Ski&Cross Teamu dokonale využili znalosti domácí dráhy v Prakšických stráních, když ve druhém ročníku Memoriálu Davida Bujáčka a v pořadí šestého podniku Přeboru Moravy vybojovali sedm cenných kovů (2-1-4). Pro zlatou medaili si dojel talentovaný junior Jaroslav Sloupský a veterán Miroslav Horenský.
Hvězda šestnáctiletého Sloupského, jemuž experti předpovídají skvělou budoucnost, zazářila na Bujáčkově memoriálu, když si na Hondě 250-4T dojel ve třídě Open pro suverénní vítězství. „Počínal si excelentně, v obou rozjížďkách zvítězil stylem start-cíl. Soupeřům nedal vůbec žádnou šanci,“ komentoval počínání jednoho z největších talentů českého motokrosu Petr Válek, předseda brodského sportovního klubu, který jen litoval absence patnáctiletého syna Kamila Válka. „Jarda tak přišel o kvalitního soka, závod by byl asi dramatičtější,“ je přesvědčený Válek.
Z domácích jezdců se ještě prosadil na bednu ve třídě do 85 ccm třináctiletý Lukáš Kadlčík (3. místo) a Radovan Běhůnek ve třídě MX2, který měl po první rozjížďce zaděláno na zlato. „Jenže ve druhé po pádu dojel až šestý a v konečném účtování se propadl na třetí místo,“ litoval trošku předseda klubu. Zbylí jezdci už mu radost neudělali.
Ondřej Pančocha se v tréninku zranil a na startovním roštu hlavního závodu chyběl. A Jakub Jiříček po „leteckém dnu“ v podobě několika pádů skončil v poli poražených. Jejich „kotrmelce“ odčinili domácí veteráni Miroslav a František Horenští, kteří obsadili první, respektive třetí místo.
Šestý díl Přeboru Moravy vyšel nejlépe Jakubu Jiříčkovi, který ve třídě 125-2T do 19 let konečně protrhl smůlu. „Po bojovném výkonu obsadil stříbrnou pozici, když v závěru dokonce atakoval Ampapu z Telče, aktuálně vedoucího jezdce seriálu. Jakub se tak v průběžném pořadí vyhoupl na bronzovou příčku,“ potěšilo Válka. Ve třídě do 65 ccm dokázal hegemonii mladých slovenských jezdců narušit Ladislav Kolaja z pořádajícího klubu, který vybojoval třetí místo doslova o řidítka před Slovákem Vankem. Na Přebor Moravy však nebude vzpomínat v dobrém Lukáš Kadlčík, který ve třídě do 85 ccm doplatil na nervozitu před domácím publikem. „Jízdu prošpikoval několika drobnými pády, což jej stálo pódiové umístění. Dvanácté místo je určitě hluboko pod jeho možnostmi,“ je přesvědčený Válek.
„Závody jsme zvládli na jedničku, organizačně i finančně. A obešly se i bez vážnějších zranění. Poděkování patří pořadatelům a nadšencům motokrosu, kteří na prakšických stráních odpracovali stovky brigádnických hodin zdarma,“ smeká předseda.