Skvělý start, horší finiš

Uherský Brod Sport 16 / 09 / 2022

Divizní fotbalistky ČSK Uherský Brod potvrdily tříbodový export z Tečovic a v domácím prostředí udolaly Březůvky. I když vedly už 3:0, nakonec si připsaly jen nejtěsnější vítězství a po dvou kolech tak vévodí tabulce.

UH. BROD - Březůvky 3:2

„Věděli jsme, že proti nám nastoupí kvalitnější soupeř, než byl nováček z Tečovic, který teprve louská fotbalovou abecedu. Skvěle nám vyšel úvod, po sedmi minutách jsme vedli 2:0, což nás do dalšího průběhu uklidnilo,“ uvedl Petr Zpěvák, sekretář ženského a dívčího úseku ČSK Uherský Brod.

O dvougólový náskok se postarala v 5. a 7. minutě kanonýrka Psotková. Když pak krátce po změn stran přidala třetí gól Večeřová, zdálo se být vymalováno. Jenže Březůvky se nevzdaly, přidaly a snížily na rozdíl jediného gólu. „Na kontakt se však dostaly až v nastaveném času, takže tři body už zůstaly doma,“ těší Zpěváka.

Kouč Jan Gazdík měl poprvé k dispozici dvě nové posily, dvacetiletou Natálii Slováčkovou z prvoligové Dukly Praha a patnáctiletou Romanu Fojtíkovou z Nedašovy Lhoty. Branky: Psotková 2, Večeřová. Poločas 2:0.

UH. BROD: Karolová - Baná, K. Fojtíková, Smělíková - Šotová, Adamíková, Večeřová, Dufková, Juráková - Slováčková, Psotková. Střídaly Mahdalová, R. Fojtíková, Chovancová, Gáňová, Gorčíková.