Skvělý Zalubil vylovil z račického kanálu čtyři tituly

Ostrožská Nová Ves Sport 13 / 08 / 2015

Rychlostní kanoisté Ostrožské Nové Vsi vybojovali 16 republikových kovů

Klobouk dolů! Rychlostní kanoisté z Ostrožské Nové Vsi vylovili z račického kanálu, který byl tradičně dějištěm republikového šampionátu na krátkých tratích, 16 cenných kovů (6-4-6) a jako bonus dvě nominace na významné evropské závody! Ozdobou byl výkon kanoisty Jiřího Zalubila, čtyřnásobného šampiona!
Novoveská výprava čítala dvaadvacet pádlujících a ve hře nebyly jen mistrovské medaile, ale i nominace na mistrovství světa, evropský šampionát juniorů a do 23 let a na regatu olympijských nadějí. A borci od Kunovské tabule tíhu okamžiku zvládli, v průměru totiž vybojovali skoro jednu medaili na hlavu.
Nejvíce zazářila hvězda dorostence Jiřího Zalubila, který získal hned sedm medailí, včetně čtyř titulů mistra republiky a navíc nominaci na regatu olympijských nadějí. „Přemožitele nenašel na pětistovce v singlkánoi a deblkánoi společně s kojetínským Hrabalem, se kterým si vítězství zopakoval i na dvojnásobné trati. Doplněni nymburským Holenkou a jabloneckým Fraňkem vyhráli i závod čtyřkánoí,“ vyjmenoval Vít Pjajčík, novoveský kouč. S Hrabalem pak Zalubil přidal stříbro na dvoustovce. Druhý dojel i v individuálním závodě na 1000 metrů, na dvoustovce byl třetí.
Zbylé dva nejcennější kovy přidal benjamínek Ondřej Prchlík, který vyhrál závod kajakářů na 200 i 500 metrů.
Vědět o sobě dala i Kateřina Pjajčíková, která mezi ženami získala bronzový double v závodě deblkajaků společně s jabloneckou Tegzovou a zajistila si nominaci na mistrovství Evropy do 23 let. Na čtyřkajaku dojela čtvrtá a v individuálních startech obsadila šesté místo na dvoustovce a osmé na pětistovce. Se stejnou medailovou bilancí se domů vrátil junior David Janík, dvě bronzové získal na deblkánoi společně s přerovským Přikrylem (500 a 1000 m). Na nejkratší trati byli čtvrtí a „brambory“ závodník ze Sadů sklízel i ve všech třech individuálních startech.
„Davida tak v sobotu čeká boj o nominaci na maratonský světový šampionát juniorů,“ poznamenal Vít Pjajčík, novoveský lodivod.
Novoveskou sbírku medailí rozšířil žák David Hatlák na deblkanoi s kojetínským Minaříkem, pro stříbro si dojeli si na kilometrové trati. Benjamínek Josef Húsek dojel bronzový na minikánoi (200 m) a stříbro přidal v žákovské čtyřkánoi na tisíc metrů, když do lodě zaklekl společně s kojetínským Minaříkem, přerovským Večerkou a vltavotýnským Nováčkem.
V Račicích byla nepřehlédnutelná i kajakářka Monika Machová. Odchovankyně Ostrožské Nové Vsi, aktuálně jezdící v barvách pražské Dukly, se stala trojnásobnou mistryní republiky na kilometru a společně s královéhradeckou Matouškovou na 500 i 1000 m. Bronz v singlkajaku na pětistovce.
„Monika má v kapse nominaci na mistrovství světa a olympijskou kvalifikaci v Miláně,“ prozradil Pjajčík. Machové bratr Martin získal bronz v deblkajaku na 500 m s pražským Seidlem.

autor: ceh, vp