Šlágr nabídl branky, zvrat i drama

Slovácko Sport 17 / 04 / 2014

Okresní přebor 17. kolo

Šumice - Traplice 5:2 (2:1)
Branky: 42. Žampach Jan, 45. Kelíšek M., 49. Pilka I., 51. Žampach V., 77. Ondřej V. - 6. Kolínský T., 83. Gerši M.
ŽK: 38. Žampach V., 71. Mach M., 75. Ondřej T. - 35. Huťka L., 84. Kolínský T.
Diváci: 120.
Rozhodčí: Lukáš Libosvár - Roman Horčica (laik), Roman Obdržálek (laik).
Šumice: Janíček J. - Žampach V. (62. Šojdr R.), Žampach Jan, Šmíd L., Pilka I. (70. Ondřej T.), Pančocha J. (65. Juřeník M.), Ondřej V. (78. Pilka St.), Mach M., Kunovský R., Kelíšek M., Kandrnál M.
Trenér: Josef Janíček.
Traplice: Vávra J. - Trávníček V., Švejcar L., Slavík J., Říha D. (80. Blecha L. ml.), Kotyza R. (30. Polách O.), Kolínský T., Huťka L., Gelien R., Čevela O. (45. Růžička J.), Pemer Z. (82. Gerši M.).
Trenér: Jan Růžička.
Hosté šli v 6. minutě do vedení, Říha pronikl do vápna a jeho centr uklidil do branky Kolínský - 0:1. Domácí srovnali až tři minuty před půlkou, po rohu se nejlépe zorientoval ve vápně Jan Žampach. Kelíšek v poslední minutě poločasu z pětadvaceti metrů prostřelil Vávru 2:1. Ve 49. minutě přišla třetí branka domácích, po individuální akci se střelecky prosadil Pilka. O dvě minuty později zvýšil na 4:1 Vojtěch Žampach úspěšnou tečí. Brankostroj domácích pokračoval i nadále, v 77. minutě střelou k tyči překonal Vávru Václav Ondřej - 5:1. Poslední střelecké slovo měli hosté, když v 83. minutě dal výsledku konečnou podobu střídající Gerši.
Nejlepší hráči: Radim Kunovský - Václav Trávníček

Mařatice - Nezdenice 3:1 (1:0)
Branky: 30., 57. Kroča M., 73. Beneš R. - 53. Zýka J.
ŽK: 56. Dočkal O., 72. Tyl V. (Mařatice).
Rozhodčí: Roman Bednář - Čeněk Milar (laik), Petr Vápeník (laik).
Mařatice: Matoušek O. - Zbořil S., Vyorálek D., Tyl V., Šenk P., Prekop D., Mrva M., Kroča M., Janků A., Dočkal O., Beneš R.
Trenér: Václav Chvojka.
Nezdenice: Juriga M. - Voda M., Valter L., Uličník J., Sviták P., Mikliš M., Martinec R. (68. Adámek R.), Kolínek L., Kociňák J., Holík L., Zýka J.
Trenér: Lubomír Valter.
Už ve druhé minutě mohl hostující Martinec otevřít skóre, ale jeho střela šla půl metra od levé tyče. Tento hráč šel celkem pětkrát sám na bránu, ale vždy jeho pokus zneškodnil výborný Matoušek. Ve 30. minutě šli do vedení domácí po střele Kroči - 1:0. Ve 32. minutě domácí Šenk nastřelil břevno. Ve druhém poločase opět byli iniciativnější hosté. V 53. minutě výborně z 25 metrů vystřelil Valter, jeho střelu stačil ještě vyrazit golman před sebe, ale s dorážkou Zýka neměl už problém - 1:1. V 57. minutě dostal míč na levou stranu Kroča a pohotově uklidil míč do hostující svatyně - 2:1. V 73. minutě mával asistent offside, ale hlavní rozhodčí akci vzal na sebe. Beneš postupoval sám na bránu a svoji šanci již nepustil - 3:1. V závěru ještě Sviták nastřelil břevno a za domácí Janků tyč.
Nejlepší hráči: Ondřej Matoušek - Jan Zýka

Kudlovice - Bánov 6:1 (0:1)
Branky: 52., 55., 62. Bohun P., 57. Koutník P., 80. Štulíř M., 85. Maňásek M. - 44. Bulejko P.
Rozhodčí: Štěpán Martykán - Petr Pekař (laik), Pavel Šupina (laik).
Kudlovice: Straka P. - Pekárek R. (64. Štulíř M.), Mikulík L. (74. Kraváček L.), Maňásek M., Koutník P. (85. Grebeníček J.), Ježek P. ml., Chmelař P., Dujka J., Bořuta T., Bohun P. (70. Hruška M.), Bělíček K.
Trenér: Petr Ježek.
Bánov: Polanský T. - Vaňhara J. (30. Šopík R.), Mahdalíček P. (22. Velecký R.), Mahdal L., Lux R., Kotil R., Kočica M., Guryča R., Dalajka M., Bulejko P., Polák V.
Trenér: Břetislav Polanský.
Domácí měli v první půli převahu, kterou ale nedokázali brankově zužitkovat. Ve 30. minutě Bohuta napálil míč jen do tyče, a tak ve 44. minutě šli hosté do vedení po samostatné akci Bulejka. V druhé půli za čtvrt hodiny domácí otočili výsledek a prakticky rozhodli o svém vítězství. Nejprve srovnal stav v 52. minutě Bohun, o tři minuty později po rohu přidal tentýž hráč hlavou druhou branku. V 57. minutě přidal Koutník třetí branku a za pět minut završil Bohun svůj hattrick - 4:1. Hosté odpadli a dostali ještě dvě branky, a to v 80. minutě Štulířem a Maňásek po kopu z rohu dal hlavou v 85. minutě poslední branku zápasu.
Nejlepší hráči: Pavel Bohun - Lukáš Mahdal

Košíky - Slovácko C 3:2 (1:0)
Branky: 35. Poháněl J., 53. Kaštánek J., 78. Bémer Z. - 50. Abrhám F., 65. (p) Bučák M.
ŽK: 91. Večeřa T. - 58. Abrhám F., 91. Heger D.
Rozhodčí: Dalibor Hanák - Lukáš Mikulka, Štefan Krajčovič (laik).
Košíky: Ondruch A. - Večeřa T., Večeřa M. (55. Přílučík M.), Večeřa L. (18. Pól R.), Šlechta Z., Přílučík L., Poháněl K., Poháněl J. (46. Kaštánek J.), Mařák P. (73. Mucha P.), Fedor J., Bémer Z.
Trenér: Vítězslav Kaštánek.
Slovácko C: Hodan Š. - Žůrek A. (55. Bučák M.), Šišák V., Remeš M., Huráb L. (46. Zemánek J.), Huráb J., Heger D., David T., Balaštík A., Abrhám F., Králík V. (80. Salajka L.).
Trenér: Ladislav Pochylý.
Za krásného jarního počasí se v Košíkách hrál spíše bojovný fotbal s minimem šancí. Hosté působili fotbalovějším dojmem a také první zahrozili Balaštíkem, který ve 28. minutě nastřelil tyč domácí branky. Domácí se dostali ke slovu ve 35. minutě, kdy po propadlém centru za obranu usměrnil podél brankáře Poháněl - 1:0. Zbytek poločasu se dohrával v klidu z obou stran. V 50. minutě hosté srovnali, když nejvýše vyskočil na roh Abrhám a hlavou nedal Ondruchovi šanci. Domácí kontrovali Kaštánkem, který využil zaváhání hostující obrany. Hosté v 65. minutě srovnali z pokutového kopu, který s přehledem proměnil Bučák. Štěstí se nakonec přiklonilo k domácím, kteří v 78. minutě doslova dotlačili míč do branky zásluhou Bémera.
Nejlepší hráči: Zdeněk Šlechta - Adam Balaštík

Jarošov - Slavkov 2:0 (1:0)
Branky: 17. Staroba R., 47. Kaštánek M.
ŽK: 20. Kaštánek M. - 20. Purč Z., 87. Švardala Z., 90. Jankůj M.
Rozhodčí: Martin Fišera - Martin Zelený, Pavel Králíček.
Jarošov: Šurmánek J. - Vaculík M., Šipka J. (81. Kolaja L.), Staroba R., Omelka Marek (83. Jančík M.), Mikulka P., Malina L., Kaštánek M., Jančík V. (60. Omelka Martin), Bobčík P., Blaha D.
Trenér: Radek Vyoral.
Slavkov: Pochylý P. - Zimčík P., Šimek P., Stojaspal R., Purč Z. (57. Ondra J.), Polášek B., Plšek J., Kovačovič M. (65. Švardala Z.), Jankůj M., Chovanec M., Habarta J.
Trenér: Karel Kopeček.
Utkání začalo ve svižném tempu. Už v 17. minutě otevřel skóre utkání po brejku domácí Staroba - 1:0. Hostům se v koncovce nedařilo, když jedovaté střely Poláška i Stojaspala skončily těsně vedle. Největší šanci hostů spálil Jankůj, když sám před brankářem jeho branku překopl. Do konce poločasu sice diváci viděli pohledný fotbal, ale bez větší šance. Po změně stran domácí opět využili brejku, když po centru z levé strany od Šipky, dorážel Kaštáněk za záda přihlížejícího brankáře - 2:0. Hosté opět nedokázali využít své ojedinělé šance. Zimčík ve vyložené šanci poslal míč těsně mimo bránu. Útočný fotbal pokračoval až do poslední minuty.
Nejlepší hráči: Petr Bobčík - Martin Jankůj

Drslavice - Hluk B 2:1 (1:0)
Branky: 36. Orlovský M., 79. Mikulec R. - 50. Janča P.
ŽK: 22. Mikulec R., 44. Hroch V., 78. Šobáň J. - 20. Loutocký E., 58. Bachánek O., 75. Miroš J., 80. Minařík M., 88. Chytil R.
Diváci: 70.
Rozhodčí: Jiří Dolinský - Jan Mačát, Jan Javor (laik).
Drslavice: Kočica J. - Vidrman T., Věrný R., Šobáň J., Orlovský M., Mikulec R., Machálek J., Machálek I., Jurák M. (31. Sehnal J.), Hroch V., Duda P. (52. Šrámek Miroslav, 67. Přecechtěl P. st.).
Trenér: Přemysl Přecechtěl.
Hluk B: Bachan L. - Zlínský A., Tinka T., Šimčík P. (64. Šuránek D.), Miroš J. (78. Vagai T.), Minařík M., Loutocký E., Janča P. (61. Jurčík D.), Chytil R., Horák T., Bachánek O. (62. Vojtěšek P.).
Trenér: Marek Vlastimil.
Ve velmi vyrovnaném utkání se jako první dostali do vedení domácí, když se ve 36. minutě prosadil Martin Orlovský. Hosté se snažili do poločasu vyrovnat, ale to se jim nepodařilo a tak se šlo do kabin za stavu 1:0. Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté, kterým se podařilo po standardní situaci v 50. minutě vyrovnat. Míč, který prošel zdí snadno dopravil do brány Janča. Poté měli hosté více času míč na svých kopačkách, ale žádnou vyloženou šanci si nevypracovali. Toho využili domácí, kterým v 79. minutě vyšel brejk, po kterém se prosadil René Mikulec. Hosté se snažili do konce zápasu vyrovnat, ale to se jim nepodařilo, a tak domácí zaslouženě zvítězili.
Nejlepší hráči: Martin Orlovský - Robin Chytil

Buchlovice - St. Město 4:5 (3:2)
Branky: 3., 24. Mikula J., 12., 74. Procházka J. - 18., 29. Vlček P., 55., 87. Doseděl K., 78. Trubačík M.
ŽK: 28. Mrkus J., 37. Jurča A., 44. Schuster M., 74. Křiva D., 86. Valeš P. - 4. Žajdlík J., 30. Kovács T., 45. Trubačík V., 52. Svoboda O., 62. Doseděl K.
Diváci: 250.
Rozhodčí: Lukáš Mikulka - Tomáš Polášek, Jiří Stuchlík (laik).
Buchlovice: Valeš P. - Vrtal N., Tomešek Z., Schuster M. (90. Kamočai L.), Procházka J. (79. Hostínek D.), Mrkus J., Mikula J., Křiva D., Kořínek M., Jurča A. (68. Dvořák J.), Belant L.
Trenér: Josef Křiva.
St. Město: Adamík T. - Žajdlík J., Vlček P., Trubačík V., Trubačík M. (90. Melichárek D.), Šopík R., Svoboda O., Smělík M., Kovács T. (76. Josiek M.), Hastík O., Doseděl K.
Trenér: Roman Haša.
Hned ve 3. minutě po chybě hostujícího gólmana se domácí ujali vedení Mikulou. Ve 12. minutě z pětadvaceti metrů vystřelil Procházka a domácí vedli 2:0. O šest minut později hosté Vlčkem snížili. Buchlovice opět odskočily o dvě branky ve 24. minutě, kdy střelou z velkého vápna skóroval Mikula - 3:1. Po půlhodině hry zahrávali hosté roh, domácí obrana trochu zaspala a Vlček snížil na poločasových 3:2. Ve druhé půli domácí polevili a hned v 55. minutě vyrovnal po chybě obrany Doseděl. V 74. minutě se domácí opět ujali vedení Procházkou 4:3. O čtyři minuty později hostující Trubačík vyrovnal. V 87. minutě střelou z pětadvaceti metrů k levé tyči upravil na konečných 4:5 Doseděl. I přesto, že domácí byli lepším týmem, více štěstí v závěru měli hosté, kteří si nakonec odvezli důležité tři body.
Nejlepší hráči: Marek Schuster - Karel Doseděl