Slavia vyhrála na Slovácku po devíti letech

Uherské Hradiště Sport 31 / 10 / 2011

Zápas jsme prohráli v prvním poločase

Trenér František Straka se konečně dočkal vítězné radosti na soupeřově hřišti. Jeho Slavia zvítězila na Slovácku po devíti letech. Naposledy dokázala porazit tehdejší FC Synot 3:1. Samozřejmě že jsem spokojený. Získali jsme tři body, a to vydřené tři body. Utkání to nebylo jednoduché, věděli jsme, co nás tady čeká. Naše série byla hodně negativní. Hráče jsem nabádal, aby si hlavně věřili. V prvním poločase jsme ukázali, že fotbal hrát umíme. Proti Budějovicím jsme tak skončili a dnes jsme na to navázali. Dokázali jsme dobře kombinovat a přecházeli jsme do rychlých protiútoků. Ve druhém poločase hráli domácí mnohem více agresivněji. Dlouhé balony na Libora Doška a jeho sklepávání, mnoho osobních soubojů. Přiznám, že jsme měli i štěstí. To ale k fotbalu patří. Nechci se smířit jen s jednou věcí, že jsme nedokázali dotahovat protiútoky do koncovky. Tím jsme se dostali pod tlak, popsal druhý poločas František Straka.
Slovácký kouč musel uznat kvalitu soupeře. První poločas byl špatný, nepovedený. Chyběla mně v něm vůle, odvaha. Navázali jsme jím na to negativní z Hradce, kde jsem i přes vítězství hru mužstva kritizoval. Přestože jsme tam vyhráli, tak jsme měli slabou vůli po vítězství, malou aktivitu směrem dopředu. Spíše jsme zápas ubránili a podařilo se nám vstřelit jednu branku. Dnes jsme měli opět špatný vstup do zápasu. Nedokážu si vysvětlit, že stejně jako s Plzní jsme i Slavii pustili jednoduše do velkých šancí, ze kterých se dají dát branky. Slavia má natolik kvalitní hráče, aby je proměnila. Do druhé půle nastoupilo jiné mužstvo, s vůlí hrát. Byli jsme odvážnější a vstřelili jsme i branku. Druhou část jsme vyhráli 1:0 a při troše štěstí či důrazu jsme mohli přidat i druhý gól, ne-li ten zápas vyrovnat. Tak to bohužel je. To, co se nám povedlo vybojovat v Hradci, jsme teď ztratili. Zápas jsme prohráli v prvním poločase a to nás v ničem neomlouvá, přiznal výhru soupeři trenér 1.FC Slovácko Miroslav Soukup.