Slavkov si vyšlápl na souseda

Slovácko Sport 17 / 09 / 2015

Okresní přebor

Drslavice - Havřice 4:3 (2:3)
Branky: 17. (p) Machálek I., 24. Machálek J., 88. Vidrman T., 90. Šrámek M. - 15. Buráň R., 29. Rachůnek T., 35. Slavětínský R. ŽK: 21. Kňazeje T., 37. Machálek I. - 17. Slavětínský R., 55. Josefík S. ČK: 82. Machálek I. - 70. Rachůnek M. Diváci: 200.
Rozhodčí: Jan Houdek - Martin Sípek, Adam Střelec (laik).
Drslavice: Hroch M. - Vystrčil M., Vidrman T., Šrámek M., Orlovský M., Mikulinec R. (31. Pijáček L., 84. Švajda D.), Machálek J., Machálek I., Máčala R., Kňazeje T., Hroch V.
Trenér: Přemysl Přecechtěl.
Havřice: Rachůnek I. - Uherek M. (46. Maršálek M.), Slavětínský R., Rachůnek T., Rachůnek M., Masařík P., Klusák M. (86. Moštěk M.), Josefík S., Franc Z., Crla T. (70. Bania M.), Buráň R.
Trenér: Václav Zámečník.
V 15. minutě hosté využili zaváhání domácích, kdy z rychle hozeného autu dokázal Buráň otevřít skóre. V 17. minutě Slavětinský fauloval a Ivo Machálek nekompromisně penaltu proměnil. Ve 24. minutě domácí obrátili výsledek. Jan Machálek obhodil po krásném centru brankáře Rachůnka, 2:1. Ve 29. minutě bylo skóre vyrovnáno díky Tomáši Rachůnkovi. O šest minut později skóroval Slavětinský a hosté vedli. V 70. minutě si vykoledoval červenou kartu hostující T. Rachůnek, ale již v 82. minutě byly síly vyrovnané, když byl po druhé žluté kartě vyloučen Machálek. V 88. minutě využil zaváhání stopera hostující obrany Vidrman a vyrovnal na 3:3. Ihned z rozehrávky v 90. minutě dokázal Šrámek prostřelit Rachůnka a obrátil tak skóre zapasu, 4:3.
Nejlepší hráči: Miroslav Šrámek - Radek Slavětínský

Hluk B - Sušice 2:3 (1:2)
Branky: 15. Tinka Z., 86. Chytil R. - 14. Lahola I., 20. Hejda M., 78. Krsička L.
ŽK: 70. Hrabal P. - 72. Chmelař P., 88. Krsička L. Diváci: 50.
Rozhodčí: Lukáš Mikulka - David Večeřa, Roman Prachař (laik).
Hluk B: Bachan L. - Tinka Z., Tinka T., Minařík M., Loutocký E., Janča P. (82. Kostelanský J.), Chytil R., Hrdina I., Hrabal P., Abrhám R., Kryl Pavel.
Trenér: Vlastimil Marek.
Sušice: Lašák Z. - Šlechta J., Mikulík M., Ludvíček M., Lahola I., Krsička L. (89. Nožička E.), Chmelař P., Hejda M. (78. Omachlík D.), Hejda A., Hastík P., Fojtášek V.
Trenér: Radek Pekárek.
Hned ve 14. minutě zahrával přímý kop Lahola a jeho střela skončila v brance, 0:1. O minutu později střílel z dvaadvaceti metrů Martin Minařík, ale jeho střelu Lašák vyrazil. V té samé minutě domácí srovnali, když zahrávali rohový kop a z malého vápna se nemýlil Tinka. Ve 20. minutě zvyšoval střelou z dvaceti metrů Michal Hejda, 1:2. Ve druhém poločase se hrál opět pohledný fotbal, ale spíše od šestnáctky k šestnáctce. V 76. minutě z třiceti metrů vystřelil dělovku Jakub Šlechta, ale Bachan vyrazil na rohový kop. V 78. minutě přihrával míč Ludvíček a Krsičkova střela z pětadvaceti metrů skončila v brance, 1:3. V 86. minutě domácí Minařík zahrával rohový kop, krásně si naběhl Chytil a jeho střela skončila v brance, 2:3.
Nejlepší hráči: Robin Chytil - Michal Hejda

Nezdenice - Zlámanec 2:2 (2:2)
Branky: 34. (p) Šašinka O., 40. Kalina P. - 29., 31. (p) Sadil L.
ŽK: 71. Struhař P. - 61. Koželuh J. Diváci: 60.
Rozhodčí: Kateřina Součková - Patrik Šustek, Petr Vápeník (laik).
Nezdenice: Zábranský M. - Šašinka O., Sviták P., Struhař P., Skočovský D., Kukuča L. (88. Kopták J.), Kociňák T. (64. Gabrhel R.), Kociňák J., Kalina P., Jurásek L., Janík D.
Trenér: Jaroslav Kociňák.
Zlámanec: Kročil J. - Šuta L., Šuta J., Sadil L., Mimránek M. (60. Svízela P.), Machala O., Křen M., Koželuh J., Chmela J., Hubáček A., Blaško R.
Trenér: Afonso Maquete.
Od úvodního hvizdu se obě mužstva chtěla dostat do vedení. Více šancí si vytvářeli domácí, nicméně do vedení se dostali hosté zásluhou Sadila. Zlámanec svůj náskok navýšil ve 31. minutě, kdy pokutový kop proměnil Sadil. Již za tři minuty byla nařízena penalta i pro domácí, kteří také zamířili přesně mezi tři tyče zásluhou Šašinky. Ve 40. minutě domácí srovnali, když po centru přesně mířil Kalina. Poločas skončil 2:2. Po poločase se začínalo od začátku a obě mužstva chtěla strhnout vedení na svou stranu. Více šancí si vytvářeli hosté, ale ani jedna jejich střela nebyla přesná. Domácí měli největší šanci v 73. minutě, nicméně nepromněnili.
Nejlepší hráči: Oldřich Šašinka - Ondřej Machala

Slavkov - D. Němčí B 4:0 (3:0)
Branky: 26. Jankůj M., 35. Habarta J., 39. Mančík M., 65. Stojaspal R. ŽK: 83. Švardala Z., 86. Mančík M. - 73. Krchňáček M., 86. Mikulec M., 87. Stojaspal T. Diváci: 60.
Rozhodčí: Michal Kubíček - Martin Tokoš, Luděj Hrbáč (laik).
Slavkov: Pochylý P. - Zimčík P., Stojaspal R. (72. Švardala Z.), Polášek B., Plšek J., Peter O., Mančík M., Jankůj M., Chovanec M., Halík J., Habarta J. (45. Sedlář A.).
Trenér: Miroslav Mančík.
D. Němčí B: Bobčík M. - Zimčík L. (82. Bršlica Z.), Stojaspal T., Salát J., Pochylý M., Mikulec M., Mahdal A. (46. Pastorek P.), Krchňáček M., Kadlček R. (72. Daněk K.), Ježek Vít, Chladil P. (13. Ježek Václav).
Trenér: Marek Pochylý.
Až ve 26. minutě po standardní situaci domácí stoper Jankůj hlavičkou překonal hostujícího gólmana a vnesl na kopačky domácích hráčů klid. Ti se začali prosazovat do více šancí, kdy ve 36. minutě po šťastné teči zvýšili na 2:0. O dvě minuty později šli domácí do tříbrankového vedení, kdy se prosadil pěknou střelou Mančík. Za tohoto stavu se šlo i do kabin. Ve druhém poločase byli domácí opět lepší a vytvářeli si šance, které ale nedokázali využít za přispění hostujícího gólmana. Až po standardní situaci dali čtvrtou branku, kterou určili konečný výsledek. Hosté se k žádné větší brankové příležitosti nedostali, tudíž domácí vyhráli zaslouženě.
Nejlepší hráči: Martin Janků - Martin Bobčík

Uh. Ostroh - Bánov 4:1 (1:1)
Branky: 50., 90. Čápek J., 36. (p) Kovařík M., 68. Jurčeka J. - 22. Vaňhara J. ŽK: 25. Pavlas Z., 79. Kovařík M., 84. Mrkva T. - 35., 74. Martinka P. ČK: 74. Martinka P. (Bánov). Diváci: 122.
Rozhodčí: Zbyněk Vlčnovský - Miroslav Durna (laik), Břetislav Polanský (laik).
Uh. Ostroh: Hudeček J. - Procházka Z., Pavlas Z., Lopata M., Kovařík M. (80. Mrkva T.), Jurčeka J. (83. Vaculík M.), Horák M., Durna M. ml. (70. Kovařík F.), Čápek J., Čagánek R., Blažek P.
Trenér: Luděk Jurčeka.
Bánov: Skalník D. - Vaňhara J., Suchánek P., Polanský L., Polák V. (80. Bobek P.), Martinka P., Mahdalíček P., Mahdal D. (46. Velecký R.), Lux R. (88. Polášek M.), Horňák P., Guryča R.
Trenér: Karel Kopeček.
Hned v úvodu si vypracoval dobrou příležitost domácí Pavlas, ale oproti minulému zápasu si neobul střelecké kopačky. Ve 22. minutě zkušeně otevřel skóre zápasu bánovský Vaňhara. Domácí si vypracovali dvě jasné gólové šance, ale branka jim byla malá. K vyrovnání došlo ve 36. minutě, kdy z penalty srovnal Martin Kovařík. Do druhé půle lépe vstoupili domácí, když Čápek v 52. minutě zvyšoval na 2:1. V 68. minutě střelou ke vzdálěnější tyči zvyšoval Jurčeka na 3:1. V 74. minutě byl po druhé ŽK vyloučen hostující Martinka. V samotném závěru pak upravil na konečných 4:1 domácí kapitán Čápek.
Nejlepší hráči: Josef Čápek - Jan Vaňhara

Bílovice - Šumice 2:0 (1:0)

Branky: 32. Dujka J., 50. Zlatý I.
ŽK: 62. Strapina R. - 60. Jahoda D. Diváci: 58.
Rozhodčí: Martin Fišera - Petr Valeš (laik), Roman Horčica (laik).
Bílovice: Hanáček L. - Zlatý I. (85. Polášek D.), Zlámal Z., Strapina R., Semela Erik, Otáhal L. (78. Čejka Marek), Hubík Tadeáš (82. Dostálek A.), Hanák M. (46. Raichel V.), Gajdošík E., Dujka J., Čechmánek O.
Trenér: František Kukla.
Šumice: Šidlo M. - Žampach J., Šmíd L., Pilka S., Pilka I., Pančocha J. (76. Valášek P.), Mach M., Kunovský R., Kelíšek M., Juřeník M. (46. Ondřej T.), Jahoda D. (65. Marek V.).
Trenér: Martin Zicha.
Utkání začalo v docela vysokém fotbalovém tempu. Oba týmy se snažily hrát technický fotbal a postupnými útoky se pokoušely dobít soupeřovu branku. Hosté dokázali dát branku domácímu brankáři ve 12. minutě, ale z důvodu ofsidu jim gól nebyl uznán. Domácím se podařilo vstřelit branku ve 32. minutě, 1:0. Hosté se snažili o vyrovnání, ale nebyli v koncovce úspěšní. Po změně stran více tlačili Šumičtí, ale  několik střeleckých pokusů Kunovského vyšlo na prázdno. V 50. minutě domácí zvýšili z postupného útoku na 2:0. Závěrečný tlak hostů domácí obrana zvládla, a tak svou bojovností domácí získali tři body.
Nejlepší hráči: Lukáš Hanáček - Radim Kunovský