Šlezarova rozlúčka? Z příkopy do nemocnice

Šlezarova rozlúčka? Z příkopy do nemocnice
Foto: sal
Staré Město Sport 24 / 05 / 2015

Motocyklový závodník Pavel Šlezar toužil po stylové rozlúčce před domácími fanoušky. A proto ještě před startem Slováckého okruhu ve Starém Městě oznámil, že se postaví na start posledního závodu v kariéře. Jenže místo stovek diváků podél trati obdivovali jeho „jezdecké umění“ jen lékaři Uherskohradišťské nemocnice.
Druhý trénink totiž nedojel, skončil v kotrmelcích mimo závodní trať...
„Úvodní trénink byl v pohodě. Motorka mi sice asi v šestém kole na železničním mostě zdechla a roztlačovali mě hasiči, ale to se občas stává. Asi proto jsem se víc těšil na druhý trénink a v domnění, že si s motorkou už rozumíme, jsem postupně přidával,“ vrací se v čase Šlezar, který měl na Yamaze XT startovat v kategorii Supermono.
A pak na něj začal zezadu útočit Jan Markalous. „Na obchvatu jsem ho udělal na brzdy a jak jsem najížděl kolem retardéru, malinko do mě drcnul. Najel jsem na nájezdový žok, který mě odhodil na druhou stranu, kde jsem trefil i poslední výjezdový, a bylo zle. Ještě štěstí, že jsem neletěl na asfalt, ale jen do měkké příkopy, ve které jsem jel asi deset metrů po zádech. Stroj tak dopadl hůř než já,“ dodává už s úsměvem na tváři.
Když zjistil, že hýbe rukama, nohama, oddechl si. „V nemocnici mi udělali kompletní rentgen a doktor prohlásil, že ještě můžu hlavou rozbíjet zdi,“ směje se Šlezar, kterého čeká práce na opravě yamahy.
„Jak to trochu přebolí, hned se na ni vrhnu a zkusím to ještě jednou v Kyjově. U rodiny jsem sice s nápadem nepochodil, ale nějak se rozloučit musím,“ vysvětlil lehce pochroumaný závodník, který pak všechny síly vrhne do přípravy syna Michala. „Mládí má přednost. Rychlé motorky už pro nás nejsou,“ ví Pavel Šlezar. 

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace