Slovácká až třetí, ve finiši ztratila dech

Uherské Hradiště Sport 20 / 12 / 2014

Mezinárodní turnaj internacionálů vyhrály překvapivě Vítkovice

Internacionálové Slovácké Slavie Uherské Hradiště infarktový závěr mezinárodního turnaj v halové kopané hráčů nad 45 let nezvládli. Ještě deset minut před koncem byli gól od vítězství, ale nakonec obsadili až třetí místo. Meziročně si tak o příčku pohoršili. Trofej získaly Vítkovice.
Turnaj, který už pátým rokem navazuje na Memoriál Zdeňka Jánoše, měl stejné složení jako před rokem. Trnava (obhájce prvenství), Vítkovice, Slavičín a pořádající Slovácká Slavia, jejíž dres oblékli třeba Jiří Flašar, Ladislav Soviš, Ladislav Kromsián, Libor Soldán nebo Pavel Barcuch.
Slovácká první zápas zvládla, když udolala 3:2 Slavičín, v jehož bráně se objevil Dušan Konečný, gólman podzimního mistra I.A třídy z Újezdce. S Vítkovicemi ale klopýtla. „Klíčový okamžik přišel za stavu 1:1, kdy jsme šli do dvouminutového oslabení, které soupeř ztrestal dvěma góly,“ posteskl si po porážce 2:5 Karel Kuba, kouč internacionálů Slovácké Slavie Uherské Hradiště. Jelikož Slavičín záhy porazil Vítkovice, o vítězi rozhodl až poslední duel mezi Trnavou a Slováckou. S výjimkou Gašparíka a spol. živily naději na vítězství všechny týmy. „Matematika byla jasná. Když vyhrajeme o šest gólů, vyhrajeme, když o čtyři góly, obhájíme druhé místo. Při vítězství o méně branek nebo remíze skončíme třetí, porážka nás odsune na poslední příčku,“ uvědomoval si Kuba.
Jeho výběr zaspal nástup, když v první minutě dvakrát inkasoval. Jenže pak se rozjel a zdálo se, že se po roční odmlce vrátí na trůn. „Deset minut před koncem jsme vedli 7:2, chyběl nám jediný gól. Ale při přemíře snahy nám strašně rychle ubývaly síly a nakonec jsme horko těžko uhájili vítězství 7:6,“ poznamenal Kuba. O zklamání ale nehovoří. „Kdepak. Měli jsme suverénně nejstarší mančaft, kromě Barcucha se Smělíkem měli všichni přes 50 let. Čtyři dokonce více než šedesát. A přesto jsme sahali po vítězství,“ dodal lodivod.
Nejlepším hráčem byl vyhlášený Gašparík z Trnavy, nejlepším střelcem Libor Soldán a Martin Rozhon (Vítkovice) se 6 góly a brankářem Dušan Konečný (Slavičín).
Zrcadlo výsledků: Slovácká Slavia - Slavičín 3:2, Kromsián, Soldán, Nožička, - Vítkovice 2:5, Soviš, Soldán, - Trnava 7:6, Soldán 4, Soviš, Smělík, Flašar, Vítkovice - Trnava 6:5, - Slavičín 5:6, Slavičín - Trnava 4:3.