Slovácká jako na houpačce

Uherské Hradiště Sport 18 / 01 / 2010

Volejbalistky Slovácké Slavie Uherské Hradiště zvládly první krok v boji o zachování prvoligové příslušnosti a poradily si s Českými Budějovicemi. V tom druhém však zavrávoraly a Praha Nusle je dostala na lopatky.
Uh. Hradiště - České Budějovice 3:0 (16, 25, 30)
Úvodní set proběhl v režii Slovácké, která dominovala kvalitným podáním a útokem. V tom velela hlavně Starobová, která ničila soupeřovu obranu nekompromisní smečí. Dobrý dojem zanechala nová tvář družstva Gajdůšková. Ve druhém dějství Hradišťanky nastoupily jako vyměněné. Chybovaly a až skóre 3:8 jim spustilo budíček. Krystová se prosadila na bloku i v útoku, dobré míče rozdávala Hráčková. Soupeřky se však bez boje nevzdaly a rozhodovalo se až v závěru, kdy štěstí stálo při domácích. Poslední sada byla ještě větším hororem. Oba celky to rozbalily ve velkém a diváci viděli dramatickou podívanou. Střídavé setboly se zastavily na třicítce, kdy došlo k rozuzlení. Slovácká po boji získala třetí set i výhru.
Uh. Hradiště - Nusle 2:3 (-26, 18, 22, -16, -8)
Formu, kterou měly Hradišťanky v sobotu, si do nedělního duelu neodnesly. Úvodní set smolně prohrály, což je v konečném zúčtování může mrzet. Druhou a třetí sadu totiž vyhrály a vedly 2:1. Poté se jim však jistota vytratila z rukou a následovalo srovnání. Ve zkráceném setu došla Slovácké šťáva a z vítězství se radovaly soupeřky.
UH. HRADIŠTĚ: Kouřilová, Krystová, Stuchlíková, Vicenová, Vitásková, Starobová, Miškaříková, Gajdůšková, Horáková, Klhůfková, Chadimová, Nováková, Krystová, Močičková, Šimíčková, Hráčková, Novotná, Stuchlíková.