Slovácká měla lídra na lopatě

Uherské Hradiště Sport 30 / 11 / 2011

Ani fantastický výkon prvoligových volejbalistek Slovácké Slavie Uherské Hradiště v úvodním měření sil s lídrem soutěže Moravskou Slavií Brno jim vítězství nepřivál. I když svěřenky Petra Pietropaolo vedli 2:1 na sety a ve čtvrtém 17:7, odešly poraženy... Odveta už byla jednoznačnou záležitostí Brňanek.
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - MS Brno 2:3
Brňanky, jejichž kádr je prošpikovaný hráčkami Královopolské, jsou akutálně jednoznačně nejlepším týmem první ligy. Hradišťanky nastoupily v pozměněné sestavě, když na bloku nastoupila Horáková za Krystovou, které ještě odpočívala po nemoci.
První set byl vyrovnaný jen do stavu 5:5, pak hostující hráčky odskočily až na 6:16 a zdálo se být rozhodnuto. „Holky se však chytily na servisu a zosnovaly otočku, pod kterou se podepsaly fantastické bloky Horákové s Pietropaolo a útok Starobové,“ komentoval drama hradišťský kouč Pietropaolo. Jeho výběr šel do vedení 22:20, ale koncovku nezvládl. Náladu si ale zvedl ve druhém a třetím setu. Vynikající hra v poli, neprostupné bloky a tvrdý útok Brnu braly vítr z plachet. A domácí hráčky hnali dopředu i fanoušci. Když pak Slovácká ve čtvrté sadě vedla 17:7, zdálo se, že si kráčí pro cenné vítězství. „Bohužel soupeř vystřídal tři hráčky a nesmírnou bojovností vyhrál set i tiebreakovou loterii,“ posteskl si Pietropaolo. V domácím táboře zavládl po porážce velký smutek, který neodplavil ani dlouhotrvající potlesk rekordně zaplněných ochozů. Sety -24, 21, 24, -24, -11.
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - MS Brno 0:3
Odvetu už režírovaly Brňanky, kterým přišlo vhod stěhování ze sportovní haly do tělocvičny gymnázia, kde se cítily více doma než Slovácká. „V podobné tělocvičně hrají své domácí zápasy,“ vysvětlil Pietropaolo, který už do hry poslal i Krystovou. První set měl stejný průběh jako v úvodním zápase, jen bez dramatické koncovky. Druhý byl však v podání Slovácké mizerný. „I když holky slušně přijímaly, na nahrávce vypadla z tempa Nováková a svůj den neměly ani smečařky. A když jsme navíc ještě znervózněli, soupeřky byly na koni,“ říká zkušený kormidelník. Do třetího setu šla na nahrávku Vlčková, která hru výrazně oživila, ale Brno už nepřipustilo žádné drama. „Vynikajícím útokem nás zatlačilo do defenzivy, ze které jsme se už nedostali,“ dodal Pietropaolo. Sety -19, -16, -22.
UH. HRADIŠTĚ: Horáková, Pietropaolo, Nováková, Vlčková, Starobová, Močičková, Němcová, Krystová, Novotná, Šupinová.