Slovácká na kolenou, přišel debakl

Uherské Hradiště Sport 03 / 11 / 2022

Házenkáři TJ Slovácká Slavia Uherské Hradiště utrpěli první porážku v Jihomoravské lize až ve čtvrtém kole, když v souboji stoprocentních týmů vyhořeli na palubovce zálohy Bohunic, lídra soutěže. Svěřenci kouče Martina Kašného jsou v tabulce třetí.

Hřib a spol. vstoupili do sezony skvěle, když vyhráli v Hostěrádkách-Rešově 34:28. Málovídanou střeleckou potencí se předvedl dvacetiletý Matěj Martínek, který soupeři nasázel 12 branek. Ve druhém vystoupení Hradišťští před vlastními fanoušky přehráli Juliánov A, po přestávce už vedli o sedm branek (19:12), ale pak trošku polevili, což byla voda na mlýn soupeře. Tým z brněnských Židenic se však přiblížil maximálně na tři branky.

Na družinu trenéra Kašného nevyzrála ani záloha Juliánova, která na domácí půdě odvracela drtivý debakl. Borci ze Slovácka totiž ve druhé půli postupně vedli až o 15 branek (10:25, 15:30), ale nakonec soupeř z manka přece jen něco umazal.

Kosa na kámen narazila až v Bohunicích, kde domácí neměli se soupeřem žádné slitování. Šest minut před koncem svítil na ukazateli skóre stav 41:21! Závěr Slovácká vyhrála 6:2 a aspoň porážku kosmeticky upravila. Včera v podvečer se představila v Nových Bránicích, zápas skončil až po uzávěrce.

Zrcadlo výsledků: Hostěrádky-Rešov - UH 28:34, UH - Juliánov A 22:19, Juliánov B - UH 26:38, Bohunice B - UH 43:27. Nejvíce branek: Martínek 21, D. Hřib 15, Pšenčík 13, F. Lorenc, L. Lorenc oba 12.