Slovácká sedma na EURO

Slovácká sedma na EURO
Foto: 1.FC Slovácko  /  Slovácký záložník Michal Kohút v těchto dnech obléká dres české reprezentace do 21 let na evropském šampionátu ve Slovinsku
Uherské Hradiště Sport 29 / 03 / 2021

Vedle fotbalových starostí spojených s pandemii covidu prožívají v 1.FC Slovácko i radost z úspěchů mladých hráčů.

Ve výběru "lvíčat", která v těchto dnech reprezentují Českou republiku na evropském šampionátu do 21 let ve Slovinsku, může fanoušek Slovácka napočítat sedm(!) fotbalistů, kteří prošli Slováckem. Brankáři Trmal a Kovář, obránce Holík, záložníci Janošek, Michal Sadílek a Kohút a navrch útočník Šašinka.

"Šašinka se u nás sice mihl jen na půlroční hostování, ale v případě Dominika Janoška si troufám tvrdit, že dva roky, které strávil u nás, byly pro jeho kariéru klíčové," připomíná slovácké angažmá dnes kmenového hráče Plzně šéftrenér akademie 1.FC Slovácko Michal Kordula a dodává: "Trmal, Kovář, Sadílek či Holík už sice oblékají dresy jiných klubů, ale fotbalové základy dostali v naší akademii." Největší pozornost je na EURO upřena na Michala Kohúta. " Michal je stále naším hráčem a  Slovácku tak začíná vracet, co do něj mládežničtí trenéři i realizační tým áčka vložili," vypichuje jednoho ze sedmi českých reprezentantů Kordula.

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist