Slovácká si užívá vítězný start

Uherské Hradiště Sport 05 / 10 / 2010

Vítězný start do sezony konečně po letech prožívají prvoligové volejbalistky Slovácké Slavie Uherské Hradiště. V souboji s nováčkem z Břeclavi potvrdily dobrou formu z přípravného období, které korunovaly vítězstvím na turnaji ve Znojmě, a připsaly si dvě cenná vítězství.
Uh. Hradiště - Břeclav 3:0 (16, 19, 28)
Hradišťanky v úvodním měření sil využily nováčkovského respektu soupeřek a vcelku bez problémů si připsaly první vítězství. Zapotily se pouze ve třetím divokém setu. „Holky už prohrávaly o sedm míčů, ale v koncovce se zvedly, smázly manko a měly čtyři mečboly. Ale proměnily až pátý,“ komentoval drama kouč Petr Pietropaolo.
Uh. Hradiště - Břeclav 3:2 (-21, 25, 12, -17, 14)
I do odvety vykročily domácí hráčky ve velkém stylu, jenže vedení je ukolébalo, čehož výběr z Podluží, dirigovaný dvěma Slovenkami, které mají extraligové zkušenosti, dokonale využil a získal první set. Hradišťanky se však oklepaly, otočily skóre a zdálo se, že Břeclav dorazí ve čtvrté sadě. Jenže hostující hráčky si vynutily tie break. „Hlavně jsme doplácely na špatný příjem, z čehož pramenil jednoduchý útok, který soupeřky snadno blokovaly,“ posteskl si Pietropaolo. Jeho výběr do zkrácené hry vykročil děsivě, při otočce prohrával 2:8 a kouč už přestával věřit... „Když nás ještě v závěru dvakrát zařízl rozhodčí, na palubovce pochodovaly nervy. Ale holky se včas zklidnily a koncovku sehrály mistrovsky, soupeřkám nedaly žádnou šanci,“ nešetřil chválou zkušený lodivod.
UH. HRADIŠTĚ: Krystová, Vitásková, Močičková, Němcová, Starobová, Klhůfková, Vícenová, Nováková, Novotná, Hráčková, Horáková, Vavříková.

autor: ceh, kl