Slovácká slaví první jarní vítězství

Uherské Hradiště Sport 24 / 04 / 2015

Do třetice všeho dobrého. Házenkáři Slovácké Slavie Uherské Hradiště třetí jarní porážku ve Zlínské lize nepřipustili, pod širým nebem ve Valašském Meziříčí vyhráli o 9 branek a odčinili domácí porážku s Uničovem. Nejpilnějším střelcem byl pivot Pšenčík.
Val. Meziříčí - Uh. Hradiště 17:26
Za chladného počasí a za občasného drobného sněžení Hradišťští nezachytili nástup, než se zahřáli na provozní teplotu, prohrávali 1:4. Jenže pak zpevnili obranné šiky a z rychlých brejků trpělivě umazávali z manka gól za gólem. Srovnali ve 20. minutě (8:8). Závěr poločasu pak zcela ovládli. „Hráči začali plnit předem stanovené taktické pokyny, dobře bránili a v útoku sklízeli ovoce za častější střelbu spojek,“ pochvaloval si hradišťský kouč Martin Kašný. A po obrátce už nebylo co řešit. Hosté pokračovali v naordinované taktice a postupně si vytvořili až jedenáctibrankový náskok, který byl pro Kašného povelem k prostřídání sestavy. „Šanci dostala kompletní lavička a až na dva hráče se všichni zapsali do listiny střelců. Zápas jsme zvládli na jedničku, soupeři v závěru trošku docházely síly, neboť měl na lavičce jen osm hráčů do pole,“ všiml si Kašný.
Jeho soubor čeká v sobotu od 14 hodin duel s Dřevohosticemi. Získají další dva body? Poločas 9:14.
UH. HRADIŠTĚ: Chaloupka - Hospodářský 4, Mikulka, Januš 3, Novosad 3, Hřib 1, Sicha 2, Pšenčík 5, Svoboda 3, Vaňáč, Doleček 2, Čechmánek 1, Vacula 2.