Slovácká slaví záchranu

Sport 09 / 03 / 2011

Rozjeté prvoligové volejbalistky Uh. Hradiště vyplenily i Jaroměř

Volejbalistky Slovácké Slavie Uherské Hradiště slaví záchranu! Na palubovce Jaroměře si dokráčely pro dvě vítězství a bez ohledu na domácí derniéru s Jihlavou si zajistily prvoligovou příslušnost i pro příští sezonu.
Jaroměř - Uh. Hradiště 2:3 (-13, 25, 25,-26,-7)
Slovácká odjížděla na východ Čech oslabena o zdravotní sestry Starobovou s Hráčkovou, tudíž kouč Petr Pietropaolo zamíchal se sestavou. Z univerzála šla Vitásková na smeč, Horáková z bloku na univerzálku a druhý blok hrála Vicenová. „Cíl byl jasný. Nečekat na domácí souboj s Jihlavou a zachránit se už v Jaroměři, k čemuž nám stačil zisk setu“ uvedl Pietropaolo. A hned po prvním měly jeho ovečky splněno. Soupeřkám povolily jen třináct míčů. Jenže ani pak zápas neodchodily, bojovaly a sklidily zasloužené ovoce. „Hlavně ve čtvrtém setu to byly opravdové nervy. Holky odvrátily několik mečbolů, aby se nakonec po dvou hodinách radovaly z vítězství v tie-breaku,“ potěšilo Pietropaola. Skvělým servisem se blýskla Močičková, na nahrávce válela Skričková a v útoku Krystová.
Jaroměř - Sl.Slavia 0:3 (-13,-13,-18)
Hradišťanky vletely i do včerejšího zápasu jako uragán a soupeřky převálcovaly v prvním setu 25:13. Ale napodruhé už soupeřky nenechaly rozehrát a poctivým výkonem získávaly bod po bodu. „Hlavně tvrdý servis, dobrá hra libera Němcové a bloky Krystové a Vicenové braly soupeři chuť do volejbalu. A když začaly úřadovat i smečařky Močičková, Vitásková a účko Horáková, bylo rozhodnuto,“ pochválil Pietropaolo. Stejně jako v sobotu se na palubovce ocitly i Novotná a Pavlíčková, které družstvu výrazně pomohly.
UH. HRADIŠTĚ: Skřičková, Vitásková, Horáková, Novotná, Močičková, Vicenová, Pavlíčková, Němcová, Krystová.
1. Břeclav    14    4    48:29    32
2. Uh. Hradiště    13    5    44:25    31
3. Opava    11    7    41:28    29
4. Jaroměř    7    11    29:39    25
5. FTVS Praha    7    11    26:42    25
6. Jihlava    2    16    24:49    20