Slovácké odešla střelba

Uherské Hradiště Sport 11 / 09 / 2012

Levou nohou vykročili do nové sezony házenkáři Slovácké Slavie Uherské Hradiště. Na prahu Zlínské ligy nestačili před vlastními fanoušky na Rožnov pod Radhoštěm, když doplatili na střeleckou impotenci po změně stran a dvojí vyloučení.

Uh. Hradiště - Rožnov p/Radh. 25:30
Slovácká představila tři nové tváře. Z rozpadlých Luhačovic přišel Dominik Novosad a ze zlínského béčka Petr Juráň a Daniel Nesrsta, který má bohaté extraligové zkušenosti.
Svěřenci Martina Kašného měli parádní start, ve 13. minutě vedli 6:1 a soupeř nevěděl, kde mu hlava stojí. A když ve dvacáté minutě svítil na ukazateli skóre stav 9:4, zdálo se, že domácí kráčí za cenným vítězstvím. Jenže Valaši pak vysunuli obranu a karta se začala pozvolna otáčet…
„Když byli zalezlí, prosazovali jsme se bez problémů, hlavně z dálky. Ale na změnu soupeře jsme nedokázali najít protizbraň, kazili jsme rozehrávku a když už jsme se dostali ke střele, skóre se neměnilo,“ posteskl si Jaromír Prokop, hrající předseda klubu. Rožnov se ještě do přestávky dotáhl na kontakt a ve 43. minutě srovnal na 17:17. „Zlom přišel deset minut před koncem, kdy jsme několikrát vyhořeli v koncovce a Valaši nám odskočili na pět gólů (21:26 - pozn. autora),“ říká Prokop. Klíčový moment zápasu už sledovali jen z tribuny gólman Michal Kotásek a Dalibor Hřib, kteří si za faul, respektive protesty, vykoledovali červenou kartu. „Vyloučení neměla na závěr zápasu takový vliv, ale každopádně nám nepomohla,“ poznamenal předseda klubu. Poločas 11:10.
UH. HRADIŠTĚ: Kotásek, Polešovský - Hospodářský 6, Bureš, Nesrsta 5, Pšenčík 4/1, Prokop 3, Svoboda 1, Blaha, Hřib 1, Novosad 3, Čechmánek, Vacula 2.