Slovácké Slavii na dvacet minut zvlhl střelecký prach

Uherské Hradiště Sport 16 / 04 / 2015

Házenkáři Slovácké Slavie Uherské Hradiště stále čekají na první jarní vítězství. Po vysoké prohře na palubovce čtvrtého Holešova (24:40) neuspěli ani před vlastními fanoušky. V souboji s třetím Uničovem pykali za bídnou dvacetiminutovku, ve které jen čtyřikrát skórovali...
Uh. Hradiště - Uničov  25:32
Slovácká naskočila do jarních odvet Zlínské ligy i s dvěma novými křídly. Petr Zábojník do týmu přestoupil z Napajedel a Vít Sicha z Otrokovic. V domácí premiéře shodně zaznamenali tři branky.
Úvod zápasu připomínal vyrovnanou šachovou partii dvou velmistrů, nikdo se nedopouštěl vážných chyb, a tak to vypadalo na pořádné drama. Zlom přišel v 19. minutě za stavu 9:8. Severomoravané si vzali time out a vysunuli obranu, načež se hra domácích sesypala jako domeček z karet. „I když jsme změnu obrany očekávali a připravovali se na ni, v reálu nám najednou nic nevycházelo. Dvakrát jsme trefili tyčku, nedali sedmičku a soupeř byl rázem na koni,“ posteskl si hradišťský kouč Martin Kašný. Jeho výběr pak v úseku od 20. do 40. minuty jen čtyřikrát skóroval a zadělal si na druhou jarní porážku. „Uničov si vypracoval desetibrankový náskok, který už nebylo v našich silách smazat. Škoda. Ale snad se vítězství dočkáme za týden, kdy jedeme na půdu posledního Valašského Meziříčí,“ věří Kašný. Poločas 11:15.
UH. HRADIŠTĚ: Polešovský, Chaloupka - Hospodářský 2, Mikulka, Januš, Novosad 2, Sicha 3, Hřib 4, Doleček 2, Zábojník 3, Vacula 3, Svoboda 4, Pšenčík 2.