Slovácko čeká Minsk, v Lize mistryň jej povede Vlachovský

Slovácko čeká Minsk, v Lize mistryň jej povede Vlachovský
Foto: 1.FC Slovácko  /  Petr Vlachovský se po čtyřech letech chopil trenérské taktovky prvoligových fotbalistek 1.FC Slovácko.
Uherské Hradiště Sport 29 / 07 / 2022

Trenér Petr Vlachovský se vrací na místo činu! Nejlepší trenér v ženském fotbalu roku 2018 po čtyřech letech opět usedl na lavičku prvoligových fotbalistek 1.FC Slovácko, v roli vystřídal Petra Bláhu. Rodák z Moravan u Kyjova si nabídku dlouho nerozmýšlel.

„Oslovil mě šéftrenér žen Mirek Zbořil, po krátkém rozmýšlení jsme si plácli. O ženský fotbal ve Slovácku se starají pracovití a schopní lidé, spolupráce s nimi mě bude naplňovat. Hlavním důvodem mého návratu jsou však hráčky, spoustu jich znám od dětství, na klubové i reprezentační úrovni jsme už hodně zažili,“ svěřil se Petr Vlachovský, který ve Slovácku trénoval nejen ženy, ale i A-tým a mládež.

U žen skončil v roce 2018, vrací se zkušenější, ale jinak zůstává stejný. „Obecně, když přichází něco nového, je člověk natěšený. U mě je to podobné. Čeká nás mnoho výzev, hráčky máme dobré, kádr je dostatečně široký a kolegové kvalitní. Zlepšilo se i zázemí. To vše nás nabíjí chutí a energií, motivace je velká,“ říká Vlachovský.

Jeho svěřenky čeká předkolo Ligy mistryň, ve kterém změří síly s běloruským FC Minsk. Když uspějí, vyzvou lepšího z dvojice islandský Breidablik a norský Rosenborg. Jakého soupeře by si staronový kouč přál? „Vyloženě nikoho. Mohli jsme dostat Real Madrid nebo Manchester City, zahrát si proti nim v tréninkovém centru by byl skvělý zážitek, ale mluvíme o evropské špičce a postoupit přes ně je velmi obtížné. Minsk je hratelný, získáme o soupeřkách co nejvíce informací a uděláme maximum pro postup,“ prohlásil Vlachovský.

Ligový kádr doznal jen drobných změn, nejcitelnější je odchod Michaely Dubcové, s 15 góly nejlepší střelkyně týmu. „V útoku ale máme mladé perspektivní hráčky, věřím, že se gólově prosadí více než v minulé sezoně,“ je přesvědčený devětatřicetiletý trenér s tím, že do týmu zatím přichází pouze Natálie Trčková z juniorek. Jeho nesplněným přáním zůstává příchod top hráčky na úrovni reprezentace.

Slovácko v poslední letech zažívá dobu bronzovou, za pražskými „S“ výrazně ztrácí. „Všichni si přejeme, aby se to změnilo, abychom zažili výraznější sezonu. Hrajeme na třech frontách - liga, Liga mistryň, Pohár FAČR, v každé soutěži se musíme zlepšit. Hráčky jsou kvalitní, ale musí pro úspěch udělat víc, nejen na hřišti, ale i mimo něj,“ zdůraznil Vlachovský.

Tagy článku

TOPlist