Slovácko čeká od léta éra po Svědíkovi

Slovácko čeká od léta éra po Svědíkovi
Foto: 1.FC Slovácko  /  Ředitel 1.FC Slovácko nechápe hněv fanoušků směrem k majitelům klubu, kteří zajišťují jeho existenci.
Uherské Hradiště Sport 21 / 04 / 2024

Slovácko zažilo v uplynulém týdnu významný otřes.

Své působení ve slováckém klubu se rozhodl po sezóně ukončit trenér Martin Svědík a představenstvo klubu jeho žádosti vyhovělo. "Byť má Martin Svědík se Slováckem smlouvu do léta 2025 a z naší strany byl zájem o dodržení tohoto kontraktu, představenstvo klubu nakonec rozhodlo, že jeho žádosti bude vyhověno formou vzájemné dohody. V další kariéře a zejména pak v osobním životě mu přejeme všechno nejlepší a děkujeme za profesionálně odvedenou práci,“ tlumočil rozhodnutí nejvyšího orgánu klubu jeho ředitel Petr Pojezný.

Šňůra porážek i některé bezkrevné výkony týmu naznačovaly, že téměř šestileté působení úspěšného trenéra se vyčerpalo. "Cítil jsem, že se náš čas naplnil. Jsem přesvědčený, že tento moment může pomoct mně i klubu. Svou práci tady dokončím na sto procent, to vědí všichni ve vedení, celý realizační tým i hráči," ubezpečuje Svědík a dodává: "Prožil jsem ve Slovácku šest sezon, bylo to krásné období a nezapomenutelné věci: vyhráli jsme domácí pohár, hráli jsme Konferenční ligu, to byly pro mě i celý klub nádherné momenty, ale úžasná byla celá ta cesta, po které jsme se takhle vysoko dostali. Na to budu vzpomínat a vždycky se sem budu rád vracet. Po tak dlouhé době to sice bude těžké loučení, ale končím s tím, že se rozcházíme jako přátelé," řekl stále ještě trenér 1.FC Slovácko.

Pro vedení Slovácka tak vyvstal aktuální problém. Najít pro novou sezónu trenéra, který zajistí přechod do období po Svědíkovi, a uspokojit i úspěchy natěšené fanoušky. Navíc když kritika fanoušků směřuje k majitelům klubu. "To mi přijde absurdní, že se někdo naváží i do nich. Pan Zemek otevřel klub i pro pana Skopala a společně řeší několik zásadních kroků, které by měly klub stabilizovat. Je potřeba si uvědomit, že vstup dalšího majitele, pana Skopala a jeho firmy Solar Global, byl pro klub existenčně zcela zásadní. Bez jeho pomoci by si klub dál neporadil," upozorňuje ředitel klubu.

Aktuální investice majitele Solar Global Vítězslava Skopala míří do infrastruktury klubu. "Holding Solar Global zakoupil nákladné reklamní LED panely na stadion a koupil hotel Mlýn na Velehradě, kde vzniká ubytovací zázemí pro hráče fotbalové akademie. Zapomínat nemůžeme ani na fotbalový areál v Kunovicích, kde díky aktivnímu přístupu pana Skopala našlo Slovácko své další možné existenční zázemí. Podpora majitelů je pro klub absolutně důležitá a bez ní by Slovácko mělo ligové ambice jen těžko," zdůrazňuje na závěr hektického týdne Petr Pojezný. 

 

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist