Slovácko čekají zásadní změny, je na spadnutí fúze s nenáviděným Zlínem?

Slovácko čekají zásadní změny, je na spadnutí fúze s nenáviděným Zlínem?
Uherské Hradiště Sport 31 / 12 / 2018

SILVESTROVSKÉ ZPRÁVY

Zlínskému hejtmanství už došla trpělivost. Neustálé žádosti o sportovní dotace už přerostly únosnou mez. Hejtman Jiří Čunek proto bouchnul do stolu a rozhodl, že kraj si nemůže dovolit tolik profesionálních sportovních klubů, a proto po vzoru nemocnic doporučuje jejich sloučení.
A koho že se vlastně jedná? Odpověď je jednoduchá. Na paškál si vzal dva nejoblíbenější sporty, a to fotbal a hokej. „Ve Zlíně podporujeme jak hokej, tak fotbal, v Uherském Hradišti fotbal, ve Vsetíně zase hokej. Tak už to dál nejde. Kluby se musí prostě spojit, přes to v dalším roce nepojede vlak,“ zaznělo rázně v prohlášení, které hejtmanství vydalo.
Zatímco kluby o samotné fúzi mnoho nevědí, ve zlínském mrakodrapu už mají jasno. Podle zatím tajného plánu bude ve Zlíně na nejvyšší úrovni jen hokej, fotbal se přesune do Uherského Hradiště. Co se týče hokeje ve Vsetíně, ten se bude stěhovat do sousedního Valašského Meziříčí. „Aktuálně řešíme rekonstrukci zimního stadionu Luďka Čajky, do kterého v příštím roce napumpujeme velkou sumu peněz, a tím pádem nám už nezbude na rekonstrukci fotbalové Letné. Proto se fotbalisti budou stěhovat do Uherského Hradiště, kde jsou pro fotbal daleko lepší podmínky,“ upřesnila krajská tisková mluvčí Adéla Zubatá.
„Fanouškům to asi moc vonět nebude, ale spojením se Zlínem získáme posily, o kterých neustále všichni diskutují. Současně posílí i samotný sportovní management. Hlavním trenérem zůstane Martin Svědík, asistentem bude zlínský Michal Bílek,“ uvedlo prvoligové Slovácko na svých webových stránkách, kde zároveň vyzvalo fanoušky, aby hlasovali o novém názvu. Podle posledních informací by se klub od 1. 7. 2019 měl jmenovat FK Slovácko Baťa. „Je to vlastně logické. Baťa pocházel z Hradiště, má tu dokonce sochu a lavičku, takže proč by nemohl být i v názvu nového klubu? Sice se bude jednat o další spojování, se kterým jsem jako fanoušek v době Jiskry a Slovácké Slavie nesouhlasil, ale se Zlínem, to je jiná. Klub, který nemá ani pořádný stadion, by neměl ligu ani hrát. Tak aspoň Slovácko získá dva tři hráče, kteří ve Zlíně za něco stojí. Zbytek může hrát třetí ligu,“ má jasno fanoušek, který na Facebooku vystupuje pod jménem Jerry.
Samotným spojením získá nový klub dotaci od kraje ve výši 15 milionů korun na rozšíření kapacity stadionu. Stejnou sumu pak bude kraj do Uherského Hradiště posílat každý rok. 

Tagy článku

TOPlist